Olympos Antik Kenti

Antalya’nın batısında Kumluca ilçesi sınırları içerisinde yer alan Olympos Antik Kenti önemli bir liman kentidir.

Olympos Antik Kenti

Olympos antik kentinin tam olarak ne zaman kurulduğu bilinmemektedir. Deniz kenarında yer alan ve önemli bir liman kenti olan Olympos Antik kentinden günümüze çok sayıda tarihi kalıntı ve yapı ulaşmıştır. Olympos Antik Kenti gezinizde Nehir yatağına kurulmuş olan köprüyü, kentin Akropol kısmını, Roma dönemden kalma tiyatro kalıntılarını, tapınakları, Roma döneminden kalma heykelleri ve çeşitli tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Ayrıca antik kentin hemen yanında yer alan plajda denizde yüzebilirsiniz.

Olympos Antik Kenti Nerede

Olympos Antik Kenti Antalya ilinin Kumluca ilçesinde yer almaktadır Antik Kent Antalya’ya 87 kilometre, Kumluca ilçesine ise 28 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Olympos Antik Kenti Nasıl Gidilir

Olympos antik kentine ulaşmak için şehir merkezinden Kumluca- Yazır Köyü dolmuşlarına binip antik kentinden inerek ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile ulaşmak için Antalya -Finike yolundan devam edip Ulupınar’dan harabe levhasının olduğu yola sapıp buradan Olympos sahiline ulaşabilirsiniz.

Olympos Antik Kenti Giriş Ücreti

Olympos Antik Kenti girişinde 20 TL ücret alınmaktadır. Müze kartı olanlara giriş ücretsizdir.

Olympos Antik Kenti Ziyaret Saatleri

Olympos Antik Kenti yaz aylarında 08 00 ile 19 00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Kış aylarında ise 08 00 ile 17 00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here