Adrasan Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Adrasan ya da diğer ismi ile Çavuşköy Antalya‘nın Kumluca ilçesine bağlı şirin bir köydür.  2 km uzunluğunda kumsala sahip Adrasan Koyunda rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz. Temiz deniz suyu ile yüzmeye uygun olan Adrasan Koyu her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Ayrıca Adrasan Koyundan tekne turları ile Suluada, Ceneviz ve Sazak koylarına rahatlıkla ulaşıp tatilinize orada devam edebilirsiniz. Dalış yapmanın da mümkün olduğu Adrasan Koyunun şifalı sularında harika bir tatil yapabilirsiniz.

Adrasan Gezilecek Yerler

Adrasan Koyu Nerede?

Adrasan Koyu, Antalya’nın kumluca ilçesine bağlı Adrasan Köyünde bulunur. Antalya ilimize yaklaşık 95 km, Kumluca ilçesine ise 4 km uzaklıkta bulunur.

Adrasan Koyu’na Nasıl Gidilir?

Buraya özel aracınızla veya şehiriçi otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Özel ve kiralık araçlar ulaşmayı düşünüyorsanız Antalya merkezden Kemer İstikametine doğru yol alın. Kemer’den sonra Tekirova ve Ulupınardan hemen sonra Olympos sapağınıda geçip  yolun solundaki Adrasan tabelasını takip edip  içeri girin burada 8 km’lik asfalt yol ile köy merkezine ulaşacaksınız, buradan da 4 km. daha devam ettiğinizde Adrasan sahiline ulaşırsınız.  Yok benim özel aracım yoktur. Ben şehir içi araçları ile ulaşım yapacağım diyorsanız da ilk yapmanız gereken bir araçla otogara gitmeniz gerekir. Terminaldaki ilçeler terminalinde Kumluca ilçesine giden otobüslere binin.  Olympos-Çavuşköy sapağında inip buradan  Adrasan yol sapağına 1 saat aralıklarla gelen Adrasan tur minibüsüne binip ulaşabilirsiniz. Ya da Kumluca otogarına gidip Adrasan’a giden minibüslerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

NOT:  Adrasan Otelleri ve Adrasan Otel Fiyatları hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Adrasan Otelleri ve Adrasan Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here