Pamukkale Natural Park Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri

Denizli ilinin Pamukkale ilçesinde yer alan Pamukkale Natural Park travertenlerin hemen girişinde bulunmaktadır.

Pamukkale Natural Park içerisinde yapay bir göl, 2 adet yüzme havuzu, 1 adet çocuk havuzu ve çamur havuzu bulunmaktadır. Bu park içinde bulunan havuzların suyu Pamukkale’nin şifalı sularından oluşmaktadır.

Pamukkale’nin eşsiz beyaz güzelliği ile bütünleşen Pamukkale Natural Park içerisinde bulunan şifalı çamurlardan faydalanabilirsiniz. Gündüz ayrı akşam ayrı güzelliğe bürünen Natural Parkta geceleri canlı müzik bulunmaktadır. Dilerseniz Natural Park içinde bulunan kafeteryada gölün karşısında oturup çay içebilir ya da park manzaralı restoranlarda yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Pamukkale Natural Park Nerede

Adres: Mehmet Akif Ersoy Bulvarı, 20190 – Pamukkale/ Denizli

Telefon: 0258 251 14 41

Pamukkale Natural Park Nasıl Gidilir

Pamukkale Natural Parka özel aracınız ile ulaşmak için Denizli il merkezinden Ankara Bulvarı yoluna çıkmanız gerekmektedir. Ankara Bulvarı’nı takip ettikten sonra yaklaşık 20 kilometre gidip travertenlere ulaşacaksınız. Travertenlerin girişinde bulunan Pamukkale Natural Parka tabelaları takip ederek de ulaşabilirsiniz. Parka toplu taşıma araçları ile ulaşmak için Denizli garajından her 20 dakikada bir kalkan Karahayıt -Pamukkale minibüslerine binmeniz gerekmektedir.

Pamukkale Natural Park Giriş Ücreti

Pamukkale Natural Park girişinde 25 TL ücret alınmaktadır. Müze kartı olanlara giriş ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here