Termessos Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Antalya ili, Korkuteli ilçe sınırında bulunan Termessos Antik Kenti,  Güllük Dağı’nın tepesinde 1050 metre yükseklikteki bir plato üzerinde kurulan önemli bir antik kenttir.

Solimler tarafından kurulan antik kenti aşağı kent, kent merkezi ve mezarlık olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Termessos Antik kentinde Hadrian kapısı, surlar, kuleler, tiyatro, gymnasium, odeon, tapınaklar ve mezarlar bulunmaktadır. Günümüze sağlam olarak ulaşan tarihi yapılar ile antik kent muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Buraya yolunuz düşerse bu antik kenti mutlaka ziyaret edin.

Termessos Antik Kenti Nerede?

Termessos Antik Kenti, Antalya il merkezinin 30 kilometre kuzeybatısında Güllük Dağı’nın tepesinde 1050 metre yükseklikte bir plato üzerinde bulunur.

Termessos Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla Antalya – Burdur yolunun 11. kilometreden Korkuteli yönüne dönüp 14 kilometre daha gittikten sonra tabelaları takip ederek Termessos Antik Kentine ulaşabilirsiniz.

Termessos Antik Kenti Ziyaret Saatleri

Termessos Antik Kenti, yaz sezonunda 08:00-19:00, Kış sezonunda ise 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Termessos Antik Kenti Giriş Ücreti

Termessos Antik Kenti Giriş Ücreti 5 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here