2018 Yılında Türkiye’ye İlham Veren 10 Gezgin
2018 Yılında Türkiye’ye İlham Veren 10 Gezgin

Türk seyyahlar 2018 yılında adeta durmadılar ve önceki yıllarda olduğu gibi Dünyanın dört bir yanını gezmeye devam ettiler.

İlham Veren 10 Gezgin

Seyahatlerinde elde ettikleri deneyimleri takipçilerine aktaran gezginler, seyahat etmenin ne kadar önemli olduğunu ve neden seyahat etmemiz gerektiğini yıl boyunca paylaşımlarıyla ve yazılarıyla bizlere aktardılar.

Her biri birbirinden değerli olan seyyahların bilindiği üzere çok fazla takipçileri de bulunmaktadır. Bizler sizler için 2018 yılına adeta damga vuran 10 gezgini sizinle paylaşmak istedik. (2017 yılı ilham veren gezginler)

Her birinin sosyal paylaşım sitesini ya da kişisel İnternet sitesini gezip abonesi/takipçisi olabilirsiniz. Çok memnun kalacağınızdan eminiz.

10Çok Okuyan Çok Gezen (Sevil Mert)

Resmi Site: https://cokokuyancokgezen.com
Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/Cokokuyancokgezen
Sevgili Sevil, neredeyse 10 yıldan fazladır açtığı seyahat bloğu ve yaptığı gezileriyle her daim adından sıkça söz ettiren bir seyyah olmayı başarmıştır. 2018 yılınıda boş geçmedi ve sıkça yaptığı seyahatlerini takipçileriyle paylaştı.

9Rotasız Seyyah (Mehmet Genç)

Resmi Site: http://www.rotasizseyyah.com
Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/rotasizseyyah
Yol Hikayeleri isimli seyahat kitaplarıyla çok okunana gezgin bir yazardır. Ayrıca son olarak 5 aylık süren bir tren gezisiyle takipçilerine neler yaptığını aktardı.

8Gezginin Ayak İzleri (Cüneyt Durhan)

Resmi Site: http://gezgininayakizleri.com
Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/gezgininayakizleri
Cüneyt kıçı üzerinde oturmayan bir seyyah. 🙂 Sürekli olarak seyahat edip deneyimlerini aktarmaktadır. Son olarak Özbekistan ve Zanzibarda bulundu kendisi.

7Gezgin Martı (Özlem Güzelharcan)

Resmi Site: http://www.gezginmarti.com
Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/gezginmarti
Kendisi Yazar/Şair/Seyyah. Seyahatlerini şair ruhuyla anlatır. Son çıkardığı “Naylon Sözler” isimli şiir kitabını mutlaka okumalısınız. Kitabı satın almak için Tıklayın. Naylon Sözler

6Aklında Bir Ülke Tut (Berra)

Resmi Site: https://aklindanbirulketut.com
Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/aklindanbirulketut
Berra ve eşinin (Genelde Berra’nın 🙂 ) gezilerini anlattıkları blog sitesi ve sosyal medya siteleri. İnanılmaz pozitif bir çift. Şimdilerde San Francisco kentinde 15 metre karelik bir dairede yaşamlarını sürdürmektedirler.

5Özkan Çörek

Facebook sayfası : https://www.facebook.com/ozkan.corek
Kişisel bir İnternet sitesi olmasa da sosyal medya profillerinde gezdiği yerleri sürekli aktaran ve deneyimlerini takipçileriyle paylaşan bir gezgin. Geçtiğimiz yaz aylarında pek çok kenti otostopla gezdi. Ayrıca İran ve Ukrayna gibi ülkelerde bulundu.

4Göktürk Şahin

Facebook sayfası : https://www.facebook.com/gokturk.sahin.3
Yine kişisel sitesi olmayan bir Türk Gezgin. Adeta yerinde durmayan bir dağcı. Kendisini son olarak Hakkari’de dağ tırmanışı dönüşünde gördük. Tam bir dağcı ve gezgin. Karavanda yaşıyor. Seyehat iliklerine kadar işlemiş bir seyyah. Kişisel hesaplarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

3Seyyar Kalem (Efe Tanay gezinin hakkını tam olarak veren gerçek bir sportmen)

Resmi Site: http://seyyarkalem.blogspot.com.tr
Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/seyyarkalem1

Uzun yıllardır seyahatlerine devam etmesine rağmen Türkiye onu ‘Türkiye’nin En İyi İşi’ olarak bilinen ve 8 bin kişinin başvurduğu Muğla’nın Ortaca ilçesi belediyesi, ilçenin tanıtımı işini kazanan kişi olarak tanıdı. 1 ay boyunca ilçeyi Türkiye’ye ve Dünyaya tanıttı. Kendisi aynı zamanda Moskova Devlet Üniversitesinde Doktora yapmaktadır. İyi derecede İngilizce, İtalyanca ve Rusça konuşmaktadır. Kendisiyle daha önce yaptığımız röportaj bu linkten okuyabilirsiniz. Efe Tanay: Modern Çağın Sıra dışı Gezgini

2Dikenli Yolun Yolcusu (Soner Abi)

Resmi Site: http://dikenliyolunyolcusu.com
Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/Seyyahabii
Soner abi 8 yaşından beri yollarda olan bir gezgin abimiz. Şimdiye kadar pek çok ülkeyi gezdi. Çantası sürekli sırtında olan gezginlerimizden birisidir. Yaşına rağmen (Abi kızma sakın :)) hala otostopla gezip, genç gezginlere taş çıkarır.

1Tatlı Gezgin (Motoruyla Afrika’yı geziyor. Tam bir maceraperest. 🙂 )

Resmi Site: http://tatligezgin.com
Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/TatliGezgin
2018 yılının en çok ilham veren gezgini diyebiliriz. Son olarak rahatsızlandı ve hastanede bir müddet yattı. Tedavisi devam etmesine rağmen kendi ifadesiyle Son sürat hayal kurmaya devam ediyor. 🙂

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz