Alcazar Sarayı
Alcazar Sarayı

Alcazar Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir?- Guadalquivir Nehri’nin doğusundaki Sevilla şehrinde yer alan Alcazar Sarayı, Mutlaka gezilip görülmesi gereken renkli bir yapıdır.

Sevilla şehrin en önemli yapılarından biri olan Alcazar Sarayı, 14. yüzyılda Moro kökenli Müslüman krallar için inşa edilmiştir. Daha sonra uzun yıllar Roma Kral ve Kraliçesi tarafında yazlık saray olarak kullanılmıştır. Günümüzde Sarayın üst katları  halen kraliyet ailesi tarafında kullanılmaktadır. Bu haliyle Dünyada halen kullanılan kraliyet sarayların içinde en eskisidir diyebiliriz.

Diğer katlar ve bölümler ise günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Müze kadar bahçesi de çok dikkat çekicidir. Bu yapı 1987 yıllında Unesco tarafında dünya miras listesine alınmıştır. Burayı ziyaret etmek için yıl boyunca buraya çok sayıda turist gelmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu yapıyı ziyaret edin derim.

Alcazar Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir?

Alcazar Sarayı, İspanya’nın Güneybatı kısmında bulunan Sevilla şehrinde bulunur. Bu şehre ulaşmak için ülkemizde direk ulaşım yoktur.

Buraya dilerseniz Malaga şehri üzerinde ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 4,5 saat yolculuktan sonra Malaga şehrine ulaşırsınız. Buradan da karayolu ile Sevilla şehrine ulaşırsınız.  Sevilla-Malaga arası yaklaşık 205 km’dir. Sevilla şehrine ulaştıktan sonra burada kalkan T1 tramvay hattı ile buraya ulaşabilirsiniz.

Alcazar Sarayı Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Alcazar Sarayı, Ekim Mart arası: Her gün 09:30-17:00 saatlari arasında, Nisan Eylül arası 09:30-19:00 saatleri arasında ziyarette açıktır. Bu yapı, 1, 6 Ocak ve 25 Aralık tarihlerinde kapalıdır.

Sarayın giriş ücretleri ise şöyledir; Tam bilet 9,5 Euro, İndirimli bilet: 2 Euro, 16 yaşından küçük çocuklar ve Sevilla şehirinde doğup büyüyenler için ise ücretsizdir.

Göz at ;

 1. Madrid Gezilecek Yerler
 2. Madrid Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 3. Madrid Gece Hayatı
 4. İspanya Nerede?
 5. İspanya’da Gezilecek 10 Yer
 6. İspanya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 7. İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 8. Barcelona Gezilecek Yerler
 9. Barcelona Gece Hayatı
 10. İbiza Gezilecek Yerler
 11. İbiza Gece Hayatı
 12. Valencia Gezilecek Yerler
 13. Valencia Gece Hayatı
 14. Mercado Central (Central Market)
 15. Kurtuba Camii
 16. El Hamra Sarayı(Elhamra)
 17. Madrid Kraliyet Sarayı
 18. Casa Batllo
 19. Mercat de La Boqueria
 20. Kutsal Aile Bazilikası(Bitmeyen Kilise)
 21. Alcazar Sarayı
 22. Sevilla Katedrali
 23. La Plaza de Espana (İspanya Meydanı)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz