Almanya'da Gezilecek 10 Yer

Almanya, Türklerin en çok yaşadığı ülkelerden birisidir. Aynı zamanda Avrupa’nın en sosyal devleti ve disiplini ile ünlüdür.

Ünlü Oktoberfest ve II. Dünya Savaşı tarihi ile ünlü Almanya, Avrupa’nın en güzel sahnelerine, kalelerine ve önemli tarihi mekanları ile canlı parti sahnelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa’nın merkezinde bulunan Almanya, kıtanın en güçlü ekonomisi ile diğer ülkelerden biraz daha ön plandadır.

Göz at ;

 1. Almanya Gezilecek Yerler
 2. Almanya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Almanya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 4. Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 5. Almanya Nerede?
 6. Almanya’da ki En Güzel 11 Otel
 7. Almanya Hakkında Çok Eğlenceli / İlginç Bilgiler
 8. Berlin Gezilecek Yerler
 9. Berlin Gece Hayatı
 10. Berlin Otelleri ve Berlin Otel Fiyatları
 11. Berlin Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 12. Avrupa Merkez Bankası Nerede, Nasıl Gidilir?
 13. Münih Gezilecek Yerler
 14. Münih Gece Hayatı
 15. Münih Viyana Arası 8 Günlük Örnek Gezi Planı
 16. Marienplatz Meydanı
 17. Frauenkirche (Dresden)
 18. Berlin Katedrali
 19. Alman Federal Meclis Binası
 20. Katledilen Avrupalı Yahudiler Anıtı(Holokost Anıtı)
 21. Brandenburg Kapısı
 22. Neuschwanstein Şatosu
 23. Köln Katedrali (Kölner Dom)
 24. Berlin Duvarı Anıtı
 25. East Side Gallery

Ülkeye geldiğiniz zaman ziyaret edilecek en önemli noktalar ise şöyledir.

10. Leipzig

Almanya’nın Saksonya eyaletindeki en büyük şehirdir. Bach, Richard Wagner ve Felix Mendelssohn gibi ünlü müzik bestecileri tarafından şekillendirilen canlı sanat ve kültür sahneleri ile bilinmektedir. Bugün turistler, Bach’ın bir zamanlar koro lideri olarak görev yaptığı St. Thomas Kilisesi’ndeki Bach müziğinin tadını çıkarmaktadır. Eski Belediye Sarayı gibi tarihi mekanlara ek olarak, Uluslar Savaşı’nın Napolyon Anıtı ve Reich’in eski yüksek mahkemesi Reichsgericht gibi etkileyici birkaç yapıya sahiptir.

9. Rugen Island

Baltık Denizi’nde bulunan Rügen Adası, Almanya’nın en büyük adası olup, anakaraya Rugen Köprüsü ve Rugen Causeway tarafından bağlanmaktadır. Sevimli villalar, romantik sahil beldeleri ve güzel kumsallar, Rügen Adası’na turist çekmekte ve bir cazibe merkezi olmasını sağlamaktadır.

8. Romantik Ren Nehri

Ren nehri üzerinde yaklaşık 40 ortaçağ kalesi, pitoresk köyler ve teraslanmış üzüm bağları bulunan muhteşem bir manzaraya sahiptir. Bölgenin en ünlü doğal cazibe merkezidir. Romantik Ren’i yaşamanın en iyi yolu bir nehir bot gezisi ile dolaşmaktır.

7. Köln

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Ren Nehri üzerinde bulunan Köln, Almanya’da en popüler ziyaret mekanlarından birisidir. Şehir, gece hayatı ve yıldız sanatları ve kültür manzarası eşliğinde hareketli bir dizi turistik mekan sunuyor. Köln, kentin resmi olmayan sembolü, çarpıcı bir Gotik kilise olan Köln Katedrali gibi etkileyici simgeler de barındırıyor. Dahası, Oniki Romanet Kilisesi, ortaçağ mimarisinin muhteşem örnekleridir.

6. Dresden

İkinci Dünya Savaşı sırasında ciddi hasar görmeden önce, çarpıcı sanat ve mimarinin cömert koleksiyonundan dolayı Dresden şehri bir Mücevher Kutusu olarak adlandırılıyordu. Savaştan uzun yıllar sonra şehir eski ihtişamınına kavuşmuştur. Saksonya eyaletinin başkenti Dresden, çarpıcı Frauenkirche katedrali gibi bir dizi tarihi mekan sunmaktadır.

5. Lubeck

Almanya’nın en büyük Baltık limanlarından biri olan Lübeck, ülkenin en kuzeyde bulunmaktadır. 1143’te kurulan Lübeck, birkaç yüzyıl boyunca Hansa Birliği’nin başkenti olarak kaldı. II. Dünya Savaşı sırasında bombalanıp hasar görmesine rağmen, ortaçağ mimarisinin büyük bir bölümünü halen elinde tutarak popüler bir turistik yer haline gelmiştir.

4. Heidelberg

Orta Çağ Eski Köprüsü, Heidelberg Kalesi, Kutsal Ruh Kilisesi ve Şövalye Aziz George Evi gibi tarihi hazinelere ev sahipliği yapamn turistik bir bölgedir. Şehir merkezinin ana caddesi olan Haupstrasse, publar, restoranlar, müzeler, sanat galerileri, dükkanlar ve bira steinleri ve Alman sosisleri gibi ürünleri satan pazarlarla doludur. Almanya’nın en eski üniversitesine ev sahipliği yapan Heidelberg’in uzun akademik geçmişi, çoğu eski filozof ve profesörün uğrak yeridir.

3. Neuschwanstein Kalesi

Almanya’da en çok fotoğraflanan yapı olan Neuschwanstein Kalesi, Avrupa’nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Fussen kasabası yakınlarındaki Bavyera Alpleri’nin nefes kesici güzelliği arasında yer alan bu masal kale, Walt Disney’in Uyku Güzellik Şatosu’nun arkasındaki ilham kaynağı olarak kurgulanmıştır. 1800’lü yılların sonlarında inşa edilen Neuschwanstein Kalesi, pek çok kalenin aksine savunma amaçlı değilde bir hayal ürününü gerçekleştirmek için inşa edilmiştir.

2. Münih

Dünyaca ünlü Oktoberfest’in menşei olarak bilinen Münih, Almanya’nın açık ara en kültürel şehridir. Münih, çeşitli sofistike opera binaları ve Ulusal Tiyatro gibi tiyatrolara ev sahipliği yapmaktadır. Şehir merkezi, tarihi kiliseler, ortaçağ duvarları ve kraliyet sarayları ile kalabalık alışveriş merkezleri ve gece hayatı mekanlarına dayanan klasik ve modern mimarinin çekici bir karışımıdır.

1. Berlin

Bir federal devlet olan ve aynı zamanda Almanya’nın başkenti Berlin, İkinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Almanya ile Batı Almanya arasında kalmış ve ünlü Berlin duvarı inşa edilmiştir. 1989’daki tarihi duvarın yıkılmasından bu yana, bugün Berlin, etnik gruplarda çeşitlilik gösteren, turistik, kültürel aktiviteleri bol ve gece hayatın hayli aktif olan bir şehirdir. Birçok turist, Berlin’in Brandenburg Kapısı ve Reichstag’ı içeren ünlü tarihi yapılarını görmek için kente gelmektedir. Berlin Duvarı’nın çoğu yıkılmış olmasına rağmen, hala Checkpoint Charlie ve Reichstag’ın yanında duran bazı bölümlerini görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here