gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bağdat Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Bağdat Irak ülkesinin başkentidir. Irak’ın tam ortasında yer alan Bağdat Dicle nehrinin iki yakası üzerine kurulmuştur.

Bağdat Nerede

Asırlar boyu İslam dünyasının medeniyet merkezi olan Bağdat kentinde İslamiyet dönemine ait birçok tarihi kalıntı ve yapı bulunmaktadır. Bağdat kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Bağdat Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Irak’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  3. Irak Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  4. Irak Nerede?
  5. Irak’da Gezilecek 10 Yer
  6. Bağdat Gece Hayatı
  7. Şırnak’tan Irak’a (Habur Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir
  8. Sincar Nerede, Nasıl Gidilir?
  9. Mahmur Nerede, Nasıl Gidilir?
  10. Erbil Gece Hayatı

Abbasi döneminden günümüze kadar gelebilen tek yapı olan Halife El Naser döneminde inşa edilen Abbasi Sarayı, Bağdat uluslar hava limanına 5 kilometre uzaklıkta yer alan Saddam Hüseyin’in İran üzerindeki Zaferini anmak için inşa ettirilen kompleks yapı Su Sarayı olarak da bilinen Al-Faw Sarayı, Irak Ulusal Müzesi, Kazimein Bölgesinde yer alan altın kubbeli Kazımeyn Camii, ilgi çekici bir mimariye sahip olan Umm al-Qura, İran – Irak savaşı sırasında ölen Iraklı askerlere adanmış bir anıt olan Şehitler Anıtı, Bağdat Hayvanat Bahçesi, El Askeri Camii ve Babil Antik Kenti. Çöl ikliminin görüldüğü Bağdat kentini ziyaret etmek için en ideal dönem sonbahar ve kış aylarıdır.

Türkiye’den Bağdat kentine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here