Bitlis Kayak Merkezi

Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Bitlis karasal ikliminden dolayı kışları karlı geçer. Bu yazımızda karın keyfini doyasıya çıkaracağınız Bitlis’te bulunan kayak merkezlerini ele alacağız.

Bitlis Çirtkaya Kayak Merkezi: Bitlis Çirtkaya Kayak Merkezi; Bitlis merkezde yer almaktadır. Şehir merkezinde bulunmasından dolayı ulaşımı gayet kolaydır. 1969 yılında faaliyete geçen Bitlis kayak merkezi sürekli ziyaretçi akımına uğramaktadır. Kayak merkezinde çok sayıda oda bulunan otoparklı bir tesis bulunmaktadır. Bitlis Kayak merkezinde orta ve zor seviyede pistler mevcuttur. Bitlis kayak merkezinde aralık ayı itibari ile kar kalınlığı iki metreye kadar ulaşmaktadır. Aralık ve nisan ayına kadar süren kayak mevsiminde buraya uğrayıp keyifli bir kar tatili yapabilirsiniz. Dik bir pist olmasından dolayı daha çok profesyonel ve deneyimli kayakçılar tarafından tercih ediliyor.

Bitlis Kayak Merkezi Nasıl Gidilir
Bitlis Kayak Merkezi Nasıl Gidilir

Tatvan Kayak Merkezi: Tatvan kayak merkezi Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunmaktadır. Tatvan merkezine yaklaşık 1.5 km uzaklıkta olan Tatvan Kayak Merkezine Tatvan’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Nemrut Dağının eteklerinde bulunan bu kayak merkezi Nemrut kayak merkezi olarak da bilinir. Bu kayak merkezi Bitlis’in en uzun ve en büyük kayak merkezidir. Bu kayak merkezinde kayak sezonu aralık ayından başlayıp mart ayına kadar devam etmektedir. Van Gölü manzarası ile kayak yapacağınız keyifli vakitler geçireceğiniz bu yer kayak için her seviyeye uygun pistleri vardır. Büyük bir piste sahip olması ve Van gölünün en güzel manzaralarına sahip olmasından dolayı çok fazla ziyaretçi almaktadır.

Bitlis Kayak Merkezi Nerede
Bitlis Kayak Merkezi Nerede

Ahlat Serinbayır Kayak Merkezi: Serinbayır Kayak merkezi Ahlat’ta bulunmaktadır. Günübirlik bir tesise sahip olan Ahlat Serinbayır Kayak merkezi 300 m uzunluğunda bir piste sahiptir. Genellikle acemi ve orta seviyede kayakçılar tarından tercih edilen yerlerdendir.

Rahva Kayak Merkezi: Bitlis Rahva kayak merkezi Rahva’da bulunmaktadır. Rahva Kayak merkezinde her türlü imkanlara sahip iki pist bulunmaktadır. Daha çok orta seviyede kayakçılar tarafından tercih edilen bu kayak merkezi çok sayıda ziyaretçi almaktadır.

Bitlis Kayak Merkezi
Bitlis Kayak Merkezi

Eğer yolunuz kışın Bitlis’e düşerse farklı seviyelerden kayakçıların uğradığı bu kayak merkezlerine uğrayıp hem karın keyfini çıkarmanızı hem de muhteşem tarihi ve doğa güzelliklerini görmenizi tavsiye ederim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here