Devrek

Devrek ilçesi denince hepimizin aklına farklı şeyler geldi. Ama benimle aynı düşünenlerin sayısı baya çok olduğunu düşünüyorum. Çünkü çoğumuzun yakınında bir yaşlı dedesi yada yakını vardır.

Devrek Gezilecek Yerler

Yaşlıların en çok kullandıkları şey şüphesiz bastondur. Baston deyipte öyle geçmemek lazım. Çünkü baston cidden sanat eseridir. Baston dedim mi Devrek bastonu akla gelmektedir. Her bastonda sanat eseri değildir.

Ama Devrek bastonu kesinlikle sanat eseridir. Savaş döneminde İngilizlere esir düşen Ali Rıza Beyin İngilizlerde Bastonu öğrenir. Devrek’e gelince burada dükkan açar.

Burada sanatını gelecek kuşaklara da öğretir. Bastonun Başkenti olarak bilinir bu ilçemiz.

Göz at ;

 1. Devrek Gezilecek Yerler
 2. Devrek Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Zonguldak Gezilecek Yerler
 4. Zonguldak’ın İlçeleri
 5. Zonguldak Gece Hayatı
 6. Zonguldak’da Gezilecek 10 Yer
 7. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 8. Zonguldak Otelleri ve Zonguldak Otel Fiyatları
 9. Ilıksu Kaplıcası ( Kozlu-Aşağıçayır Kaplıcası)
 10. Zonguldak Hangi Bölgede, Nereye Bağlı ve Nüfusu
 11. Filyos Nerede, Nasıl Gidilir
 12. Zonguldak Nerede?
Bastonun Başkenti Devrek

Devrek ilçesi Zonguldak ilimize bağlı 8 ilçesinden biridir. İlçe şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklıktadır. Buraya gitmek için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşılabilir.

Zonguldak’ın İlçeleri

Devrek Gezi Rehberi

Devrek ilçemizin tarihi çok geçmişe dayanmaktadır. ilçemizde birçok medeniyet varlığını sürdürmüştür. Bu medeniyetlerden kalma ve bu ilçeye yolumuz düştüğünde gezilecek yerler olarak bunlar sıralanabilir.

Çam Ağacı, Beykoz Asarı(Kalesi), Karakoçlu’da Beylik Mezarı, akçasu’da Kral Mezarlığı ve Bostandüzü Ormaniçi Dinleme Alanı gezilip görülecek yerlerdir.

Devrek Nerede

Çam Ağacı

İlçemize bağlı Sabunlar Köyü yolu üzerindeki Mendeller deresinin karşısında bulunan bulunan büyük bir kaya bulunur. bu kaya üzerinde doğal güzelliği ile insanları büyülüyen bir çam ağacı bulunur.

Bu çam ağacı tam 75 yıldır hiç büyümeden mumyalamış şekilde duruyor. Bu ağacın yanına gittiğinizde huzur buluyorsunuz. Buraya gelen herkes ziyaret eder. Sizinde yolunuz düşerse siz de ziyaret etmelisiniz.

Bostandüzü Ormaniçi Dinleme Alanı

Zonguldak ilimizin Devrek ilçesine bağlı Akçasu Köyünde bulunan Bostandüzü Ormaniçi Dinleme alanı ile ilgili gözlemlerimizi siz değerli okurlarımıza sunacağız. İlimizde bulunan bu dinleme tesisine hafta sonu mutlaka sevdiklerinizle birlikte bir piknik yapmalısınız. Bu dinleme tesisine varır varmaz cıvıl cıvıl kuş sesleri ile kendinizden geçiyorsunuz.

Manzara ile birlikte büyüleniyorsunuz. Her köşede piknik yapan ailelere şahit oluyorsunuz. Biraz daha ileri gidince suda yüzen çocuklar görüyorsunuz. Biraz daha ilerde lokanta, büfe, oturma grubu, otopark ve çeşme görüyorsunuz. Yazın vermiş olduğu sıcaklıkla resmen bütün şehrin buraya geldiğine şahit oluyorsunuz. 3,5 dönümlük bu piknik alanında neredeyse boş alan bulamıyorsunuz.

Herkes sevdiği ile birlikte akşama kadar doyasıya eğleniyor. Sonuç olarak Hafta sonu doğa ile iç içe geçirmek istiyorsanız sizin için kaçırılmaz fırsatlar sunan bu mesire alanı birçok ziyaretçiyi ile sizi de beklemektedir.

Bostandüzü Ormaniçi Dinleme Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here