gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Dubrovnik kentinde gece mekanları genelde saat 01:00’de kapanır. Fakat bu sizi aldatmasın. Çünkü burada gece hayatı sadece mekanlarda ibaret değildir. Çünkü sokakları ve sahil kenarı sabaha kadar cıvıl cıvıl.

Dubrovnik ya da eski adıyla bilinen Ragusa şehri Hırvaristan’a bağlı bir kenttir. Hırvatistan’ın Adriyatik Denizi sahilinde bulunan ve Orta Çağ eserleri ünlü bir şehirdir. Bu şehir kış aylarında resmen ölmektedir. Yaz mevsimi ile birlikte tekrar canlanmaktadır. Buraya yaz mevsiminde gidin.

Gece hayatı beklendiği gibi ateşli değildir.  Old Town bölgesi ve Stradun Caddesinde birkaç mekan bulunur. Bu mekanlarda gece yarısından sonra kapanmaktadır. Diğer kalan süre sokaklarda veya sahil kenarında yürüyerek geçirebilirsiniz. En kötü ihtimalle kaldığınız otelle gidip dinlenebilirsiniz.

Ayrıca Yaz aylarında burada bazen harika festivaller düzenlenmektedir. Bu festivallere katılıp harika bir gece yaşayabilirsiniz.  Şimdi şehirde bulunan bazı gece mekanlarını liste haline getirdik. Umarım memnun kalırsınız. Bu mekanlarda ilginç bir anınız olursa yorum kısmında bizimle paylaşın.

Göz at ;

 1. Zagreb Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Zagreb Gezilecek Yerler
 3. Zagreb Gece Hayatı
 4. Hırvatistan’da Gezilecek 10 Yer
 5. Hırvatistan Nerede?
 6. Hırvatistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 7. Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 8. Split Gezilecek Yerler
 9. Split Gece Hayatı
 10. Dubrovnik Gezilecek Yerler
 11. Dubrovnik Gece Hayatı
 12. Dubrovnik Surları
 13. Diocletianus Sarayı
 14. Hvar Kalesi
 15. Euphrasian Bazilikası
 16. Gornji Ugao Tower (Dubrovnik)
 17. Pula Arena
 18. Trogir Tarihi Alanı
 19. Fortress Starigrad (Fortica)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here