Edirne Nerededir
Edirne Nerededir

Edirne Nerededir? ve Edirne Hangi Bölgede? Edirne denilince hemende aklınıza çok güzel düğünleri, sürekli sel basan şehir merkezi ve Keşan ilçesi geldiğini biliyoruz.

Edirne Hangi Bölgede?

Edirne ilimiz Marmara Bölgesinde yer almakta olup, komşu devletler olan Yunanistan ve Bulgaristan’a sınır kapıları vardır. Toplamda 200 bine yakın bir nüfusu olan ilimiz, Mülteciler için bir kaçış noktası olması nedeniyle çok fazla askeri alana da sahiptir.

Göz at ;

 1. Edirne Gezilecek Yerler
 2. Edirne Gece Hayatı
 3. Edirne’de Gezilecek 10 Yer
 4. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 5. Edirne’den Yunanistan’a (İpsala Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir
 6. Edirne Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 7. Edirne Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 8. Edirne Otelleri ve Edirne Otel Fiyatları
 9. Edirne Nerede?
 10. Karaağaç Tren İstasyonu
 11. Mimar Sinan’ın 10 Harika Eseri
 12. Selimiye Camii
 13. Kırkpınar Er Meydanı

Mültecilerin geçişini engellemek için yoğun çalışmaların yapıldığı bir kenttir. Mimar Sinan tarafından yapılan ve kente hediye edilen harika bir cami, Selimiye Camii, 2. Bayezid Külliyesi ve Şifahanesi, Karaağacı, Meriç Köprüsü, Ali Paşa çarşısı ve daha gezmeye doyamayacağınız pek çok gezilecek yeri var Sizler için daha önce hazırladığımız ‘Edirne Gezilecek Yerler‘ isimli makalemizi mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Adeta bir ansiklopedi gibi size kenti karış karış gezdirmeye kararlıyız.

Edirne Komşu İller

Edirne’nin komşu illeri ise Tekirdağ ve Kırklareli kentleridir. Her iki ilimizinde Edirne ile olan ulaşım imkanları gayet iyidir ve her zaman gidiş geliş için araç bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here