Ferizli

Ferizli Sakarya ilinin metropol ilçesinden biridir. Ferizli ilçesi Sakarya il merkezine 22 km uzaklıkta yer almaktadır. Doğal güzelliğe sahip olan Ferizli ilçesi sınırlarında bulunan Akgöl ile dikkat çekmektedir. Doğal ve tarihi güzelliği bir arada barındıran Ferizli ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

Seyifler Kalesi:  Ferizli ilçesine bağlı Seyifler Köyünün güneyinde Sakarya Nehrinin Çarksuyu ile buluştuğu noktada yer almaktadır. Bizans Döneminde inşa edilen Seyifler Kalesinden günümüze yarım daire şeklinde yapılan iki burcu ulaşmıştır.

Büyük Akgöl: Karasu ve Ferizli ilçeleri arasında yer alan tatlı sulara sahip alüvyal set gölüdür. Gölün bir kısmı sazlık ve bataklıktır. Göl üzerinde yer alan yaban kazları ve yaban ördekleri göle farklı bir güzellik katmaktadır. Göl içinde çok sayıda balık türü bulunmaktadır. Bundan dolayı göl olta balıkçılığı yapmaya uygundur. İhtişamlı bir güzelliğe sahip Büyük Akgöl’ün çevresi mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

Gölkent: Ferizli ilçesine bağlı doğal güzelliğe sahip bir beldedir. Akgöl çevresinde yer alan Gölkent Ferizli ilçesinin en dikkat çeken mahallesidir. Gölkent’te Akgöl kıyılarında yürüyebilir ve keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Ferizli Hangi Şehirde
Ferizli Haritası
Ferizli Nasıl Gidilir
Ferizli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here