Gölköy Ordu

Gölköy Ordu iline bağlı bir ilçedir. Gölköy ilçesi Ordu il merkezine 63 km uzaklıkta yer almaktadır.

Gölköy Gezilecek Yerler

Gölköy ilçesi adını ilçe sınırlarında bulunan iki gölden almıştır. Gölköy ilçesi doğal güzelliği ile ön plana çıkmaktadır. Gölköy ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Gölköy Nerede, Nasıl Gidilir
Gölköy Ordu Haritası

Çivisiz Camii

Gölköy ilçesine bağlı ve ilçe merkezine 11 km uzaklıkta bulunan Emirler Köyünde yer almaktadır. Çivisiz Caminin 800 yıl önce Selçuklular Döneminde Canik Türkleri tarafından inşa edildiği tahmin edilmektedir.

Cami tamamen ahşaptan yapılmıştır. Caminin yapımında hiç çivi kullanılmadığı için bu adı almıştır. Günümüzde orijinal halini koruyan cami ibadete açıktır.

Göz at ;

  1. Gölköy Gezilecek Yerler
  2. Gölköy Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Ordu Gezilecek Yerler
  4. Ordu Gece Hayatı
  5. Ordu’da Gezilecek 10 Yer
  6. Ordu Hangi Bölgede, Nereye Bağlı ve Nüfusu
  7. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
  8. Ordu Otelleri ve Ordu Otel Fiyatları
  9. Ordu Nerede?
Gölköy Ordu

Gölköy Kalesi

İlçe merkezine 4 km uzaklıkta Kale Mahallesinde geniş bir kaya kütlesi üzerinde yer almaktadır. Kale; MÖ. 4 yüzyılda Pers Kralı Dara tarafından inşa edilmiştir. Gözetleme ve savunma kalesidir. Günümüzde kısmen iyi durumdadır.

Gök Göl

Gölköy ilçe merkezinde yer almaktadır. Gök Göl yerin altından kaynayan su ile oluşan doğal bir göldür. Göl çevresinde kafeterya, çocuk parkı ve dinlenme yerleri bulunmaktadır. Gök Göl ilçeye doğal bir güzellik katmaktadır.

Ulugöl Tabiat Parkı

Gölköy ilçe merkezine 17 km uzaklıkta Süleymaniye ve Haruniye Köyü sınırlarında yer almaktadır. Ulugöl; bir krater gölüdür.

Ordu’nun en büyük gölüdür. Doğa harikası bir güzelliğe sahip olan Ulugöl Tabiat Parkı içinde kamelya, çocuk oyun alanları, seyir terasları, yürüyüş parkurları, voleybol ve basketbol sahaları bulunmaktadır. Ayrıca burada çeşitli su sporları yapılmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here