gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Göttingen, Aşağı Saksonya’nın güneydoğusunda yer almaktadır. Hessen sınırına sadece 15 kilometre uzaklıktadır. Göttingen, nüfusu bakımından eyaletin altıncı büyük şehridir. Şehir alanı yaklaşık 117 Kilometrekaredir.

Yaklaşık 120.000 kişinin ana ikametgahı bu şehirde kayıtlıdır. 2021 yılı sonunda nüfusu 120.000 idi. Buna ek olarak, 10.000’den fazla kişi ikincil ikamet kaydı bulunmaktadır. Sakinleri arasında çok sayıda öğrenci bulunmaktadır. Nüfustaki payı beşte birinden fazladır. Georg August Üniversitesi, Aşağı Saksonya’nın en eski ve en büyük üniversitesidir.

Göttingen, Hannover-Göttingen-Göttingen Metropol bölgesinin bir parçasıdır. Göttingen 18 bölgeye ayrılmıştır. Şehir Göttingen bölgesinde yer almaktadır. Şehrin kenarında, Leine Nehri akmaktadır.

Göttingen’de neler yapılır?

Şehir merkezinde, Pazar meydanında, şehrin ünlü simgesi vardır: Kaz kuşu. 1901 yılında Eski Belediye binasının önünde Göttingen’den bir çeşme inşa edildi. Geleneksel olarak, yeni seçilen doktora öğrencileri kuyuya tırmanır, Kaz Perisini öper ve ona bir buket çiçek verir.

Güneşlenmek ya da yürüyüş yapmak için Göttingen’de Kiessee’yi ziyaret etmeyi seviyorsunuz. Eski Botanik Bahçesi’nde birçok farklı bitki arasında dolaşılır. Su sıçraması için buz Cennetine gidin. Sahnedeki Oyunları görmek için, örneğin Alman Tiyatrosu, genç Tiyatro gibi çeşitli seçenekler mevcuttur.

Daha Yükseğe çıkmak isteyenler, şehir ormanındaki Bismarck kulesini ziyaret edebilirsiniz. Çok uzak olmayan bir yerde, yaban domuzu ve Alageyik geyiğinin dolaştığı bir oyun alanı vardır. Cumartesi günleri saat 12’de doğrudan şehir merkezinde Johanniskirche’nin iki Kulesinden birine tırmanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz