İnovasyon Nedir, Ne Demek, Kısaca Özeti
İnovasyon Nedir, Ne Demek, Kısaca Özeti

Son yıllarda sıkça duyduğumuz İnovasyon kelimesi ne anlama gelir sorusuna cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Umarım bu yazıdan sonra İnovasyon kelimesinin anlamını iyi bir şekilde anlarsınız. Ve bu kelime ile ilgili kafanızda soru işareti kalmaz.

İnovasyon kısaca yenileşme olarak tanımlayabiliriz. Fakat uzun bir tanımlama yapacak olursak; Yeni veya önemli ölçüde değiştirilmiş ürün veya sürecin; yeni bir pazarlama yönteminin; ya da iş uygulamalarında, iş yeri organizasyonlarda veya dış ilişkilerde yeni bir organizasyonel yöntemin uygulamasıdır.

Burada önemli olan ya yeni bir fikir olacak ya da var olan fikri geliştirmiş olacaksınız. Ya yeni bir fikir olacak ya da var olan fikri geliştirmen lazım. Yani ya yeni bir kelime üreteceksin ya da var olan kelime de yeni bir kelime türeteceksin. Birde fikir aşamasında kalmayıp hayatta geçirmen lazım. Ayrıca ticari bir hale getirmen lazım.

Örneğin bir firma var olan pantolonu geliştirerek yeni bir pantolon ortaya çıkarsa bu pantolon diğerlerinden farklı olarak buruşma olmazsa yani ütüleme ile zaman kaybı yaşanmaz ise bunu da ürüne döküp satarsa Ürün İnovasyon denir. Başka bir firma ise yeni bir domates çekirdeği üretip bu çekirdekten domates üretip bu domatesler insan sağlığına yararlı olursa ve bunu da satarsa Tarım İnovasyon denir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz