gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

İzmir Türkiye’nin üçüncü büyük şehri ve aynı zamanda sahil şeridi ve mükemmel koron boyuyla her daim ziyaretçilerine güzel vakit geçiren bir kenttir. Özellikle Mayıs ve Eylül ayları arasında ziyaret ettiğiniz zaman büyük keyif alacağınızı düşünmekteyiz.

İzmir’e geldiğiniz zaman sadece İncir altı gibi sahillerde yüzme keyfi değil aynı zamanda efes antik kenti gibi tarihi ve turistik yerleri de mutlaka gezmelisiniz. Ya da şehir hayatını sevenler için Kıbrıs Şehitleri caddesinde yürümek size iyi gelecektir. Sadece kendiniz ve arkadaşlarınızla değil, ailenizle de güzel vakit geçirebilirsiniz.

İzmir hakkında yazılacak çok şey var. Sizlere bu sayfada kabaca nereler gezilir diye yazdık ancak daha detaylı bilgilere ulaşmak için ve aynı zamanda sizler için hazırladığımız gezi planlarına göz atmak için lütfen “İzmir Gezilecek Yerler” ya da “İzmir’de Gezilecek 10 Yer” isimli makalemize göz atmayı unutmayınız.

İzmir Gezilecek Yerler

İzmir Saat Kulesi : İzmir Konak Meydanında yer alan Saat Kulesi Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. Yıl dönümü anısına 1901 yılında inşa edilmiştir.

İzmir Kemeraltı : İzmir’in kalbi ve Türkiye’nin en eski çarşılarından olan Kemeraltı Çarşısı; Konak’tan Mezarlık başına kadar yaklaşık 5 kilometre genişliğinde ve 15000 iş yerini kapsayan bir alandır.

İzmir Tarihi Asansör : İzmir’in Konak semtinde yer alan tarihi asansör 1900 yılında yapılmış bir yapıdır. Tarihi asansör birbiri arasındaki yükseklik farkı nedeniyle yapılan merdiven ile bağlantısı sağlanan iki caddeyi bağlamak üzere yapılmıştır.

Kadifekale : İzmir’in Buca semtinde Tepekule civarında yer alan Kadifekale Ege’nin incisi İzmir’in en güzel manzaralarının izlendiği yerlerden biridir. Kadifekale Büyük İskender’in emriyle Generali Lysimachos aracılığı ile yaptırılmıştır.

Kordon Boyu : İzmir Konak’ta yer alan Kordon Boyu bir kenarda masmavi deniz ve bir kenarda çeşitli şirin kafeleri ile İzmir’in en güzel yerlerinden biridir.

Alsancak : İzmir ili, Konak ilçe sınırında bulunan Alsancak, Gezilip görülecek tarihi bir semttir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here