Konyaaltı

Konyaaltı Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Antalya’nın merkez ilçesi olan Konyaaltı’nın ulaşımı gayet kolaydır. Antalya hava alanına 20 km uzaklıkta bulunan Konyaaltı ilçesi geziye gelenlerin en çok ziyaret ettiği ilçedir. Konyaaltı ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

Konyaaltı Gezilecek Yerler

Antalya Müzesi: Antalya’nın en önemli müzesi olan Antalya Müzesi; Konyaaltı ilçesinde bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük müzelerinde olan Antalya Müzesi Süleyman Fikri Erten tarafından 1922 yılında hizmete açılmıştır.

1. Dünya Savaşında İtalyan tarafından toplanılan tarihi eserleri korumak amacıyla kurulmuştur. Yaklaşık 70 bin civarında tarihi esere sahip olan Antalya Müzesi tarihi zenginliği ile görülmesi gereken yerlerdendir.

14 sergi salonundan oluşan müzede farklı dönemlere ait çeşitli eserler sergilenmektedir. Ayrıca müze içinde tarihi heykellerin sergilendiği açık hava galerisi de bulunmaktadır. Anadolu’nun tarihini ve kültürünü yansıtan Antalya Müzesi çok sayıda yerli ve yabancı turist almaktadır.

Göz at ;

 1. Konyaaltı Gezilecek Yerler
 2. Konyaaltı Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 3. Konyaaltı Gece Hayatı
 4. Konyaaltı Otelleri
 5. Konyaaltı Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 6. Antalya Gezilecek Yerler
 7. Antalya’da Gezilecek 10 Yer
 8. Antalya Gece Hayatı
 9. Akdeniz Bölgesinde Görülmesi Gereken 10 Yer
 10. Antalya Otelleri ve Antalya Otel Fiyatları
 11. Manavgat Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir
 12. Antalya Hayvanat Bahçesi
 13. Antalya Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 14. Antalya Balayı Otelleri ve Antalya Balayı Otel Fiyatları
 15. Antalya Merkezden Hava alanına nasıl gidilir, ulaşım
 16. Patara Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 17. Konyaaltı Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 18. Antalya Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 19. Kaleiçi Otelleri ve Kaleiçi Otel Fiyatları
Antalya Müzesi

Konyaaltı Plajı: Mavi bayraklı Konyaaltı Plajı kilometrelerce uzunluğunda büyüleyici bir güzelliğe sahip halk plajıdır. Yüzme için en uygun deniz sularına sahip Konyaaltı plajı sıradan halk plajlarından çok daha güzel özelliklere sahiptir.

Konyaaltı plajında soyunma kabinleri, duşlar ve tuvaletler bulunmaktadır. Serin sulara sahip Konyaaltı Plajında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ayrıca Konyaaltı plajında lisanslı rehberlerin eşliğinde yamaç paraşütü de yapabilirsiniz.

Konyaaltı Plajı

Geyikbayırı Müzesi: Konyaaltı ilçesinde Geyikbayırı Köyünde yer almaktadır. 120 metre uzunluğunda ve 6,5 metre derinliğindeki Geyikbayırı mağarası ihtişamlı bir güzelliğe sahiptir. Özellikle yaz aylarında bu mağarayı ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Konyaaltı Haritası
Konyaaltı Nerede Nasıl Gidilir
Konyaaltı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here