Konyaaltı

Konyaaltı Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Antalya’nın merkez ilçesi olan Konyaaltı’nın ulaşımı gayet kolaydır. Antalya hava alanına 20 km uzaklıkta bulunan Konyaaltı ilçesi geziye gelenlerin en çok ziyaret ettiği ilçedir. Konyaaltı ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

Antalya Müzesi: Antalya’nın en önemli müzesi olan Antalya Müzesi; Konyaaltı ilçesinde bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük müzelerinde olan Antalya Müzesi Süleyman Fikri Erten tarafından 1922 yılında hizmete açılmıştır. 1. Dünya Savaşında İtalyan tarafından toplanılan tarihi eserleri korumak amacıyla kurulmuştur. Yaklaşık 70 bin civarında tarihi esere sahip olan Antalya Müzesi tarihi zenginliği ile görülmesi gereken yerlerdendir. 14 sergi salonundan oluşan müzede farklı dönemlere ait çeşitli eserler sergilenmektedir. Ayrıca müze içinde tarihi heykellerin sergilendiği açık hava galerisi de bulunmaktadır. Anadolu’nun tarihini ve kültürünü yansıtan Antalya Müzesi çok sayıda yerli ve yabancı turist almaktadır.

Antalya Müzesi

Konyaaltı Plajı: Mavi bayraklı Konyaaltı Plajı kilometrelerce uzunluğunda büyüleyici bir güzelliğe sahip halk plajıdır. Yüzme için en uygun deniz sularına sahip Konyaaltı plajı sıradan halk plajlarından çok daha güzel özelliklere sahiptir. Konyaaltı plajında soyunma kabinleri, duşlar ve tuvaletler bulunmaktadır. Serin sulara sahip Konyaaltı Plajında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ayrıca Konyaaltı plajında lisanslı rehberlerin eşliğinde yamaç paraşütü de yapabilirsiniz.

Konyaaltı Plajı

Geyikbayırı Müzesi: Konyaaltı ilçesinde Geyikbayırı Köyünde yer almaktadır. 120 metre uzunluğunda ve 6,5 metre derinliğindeki Geyikbayırı mağarası ihtişamlı bir güzelliğe sahiptir. Özellikle yaz aylarında bu mağarayı ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

NOT

Konyaaltı Otelleri ve Konyaaltı Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Konyaaltı Otelleri ve Konyaaltı Otel Fiyatları

Konyaaltı Haritası
Konyaaltı Nerede Nasıl Gidilir
Konyaaltı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here