Mahmur Nerede, Nasıl Gidilir?
Mahmur Nerede, Nasıl Gidilir?

Irak’ın kuzeyinde yer alan Mahmur, hakkında merak edilen sorulara cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Bunun dışında merak ettiğiniz veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmında bize iletebilirsiniz.

Mahmur Nerede

7 Haziran akşamı T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir televizyon programında dile getirdiği Mahmur Operasyonu ile çoğu Kişi Mahmur Nerede Nasıl gidilir soruları sormaya başladılar.

Göz at ;

  1. Bağdat Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Irak’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  3. Irak Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  4. Irak Nerede?
  5. Irak’da Gezilecek 10 Yer
  6. Bağdat Gece Hayatı
  7. Şırnak’tan Irak’a (Habur Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir
  8. Sincar Nerede, Nasıl Gidilir?
  9. Mahmur Nerede, Nasıl Gidilir?
  10. Erbil Gece Hayatı

Mahmur,  1990’lı yıllarda burada göç edenlerin yerleşmiş olduğu bir kamptır. Bu kamp BM bünyesindedir. Fakat bu kamp yüzünde zaman zaman siyasi krizler yaşanabilmektedir. İlk defa Mahmur’a bir operasyon sinyali görünmektedir. Burası hem Türkiye için hem Irak için hem de BM için önemli bir yerdir. Burada yaklaşık 13 bin kişi yaşamaktadır.

Mahmur Nasıl Gidilir?

Mahmur veya Makhmur, Irak’ın kuzeyindeki Musul kentinde yer alan bir kamp şehridir. Erbil’e yaklaşık 100 km uzaklıkta bulunmaktadır. Buraya ulaşmak için Musul veya Erbil üzerinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ülkemizden Erbil’e direk uçuşlar bulunmaktadır. Ya da Karayolu üzerinde Cizre-Zaho-Duhok-Musul-Mahmur rotasını izleyerek ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here