Mardin Otogarından Mardin Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Mardin Otogarından Mardin Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Mardin Otogarından Mardin Havalananına Nasıl Gidilir? sorusuna cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Umarım merak ettiğiniz sorulara cevap bulursunuz.

Gece gerdanlık gündüz seyranlık Mezopotamya’nın incisi Mardin ilimize yıl boyunca çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Bu ziyaretçiler hava veya kara yolu ile ulaşım sağlıyorlar.

Bizde otogardan hava limanına nasıl gidilir sorusuna sizin için araştırdık. Bunun dışında merak ettiğiniz bir şey olursa yorum kısmında bize yazabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Mardin Gezilecek Yerler
 2. Mardin Gece Hayatı
 3. Mardin’de Gezilecek 10 yer
 4. Mardin’in İlçeleri
 5. Mardin Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 6. Güneydoğu Anadolu’da Mutlaka Gezilmesi gereken 10 Yer
 7. Mardin Kalesi
 8. Deyrulzafaran Manastırı
 9. Mardin Otelleri ve Mardin Otel Fiyatları
 10. Mardin Otogarından Mardin Havalananına Nasıl Gidilir?

Mardin otogarı ve Mardin Havalimanı şehir dışında bulunur. Ama hava limanı yakınlarında kurulan AVM sayesinde şehrin kalbi orada atmaktadır. Bu nedenle ulaşım konusunda pek sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.

Şunu Öncellikle belirtmem gerekirse ticari taksiler dışında Otogardan Hava limanına direk araç bulamasınız. Şimdi bu ulaşımı sağlamak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekleri tek tek ele almak isteriz. Şöyle ki;

 1. İlk seçenek hiç şüphesiz ticari taksidir. Burada çalışan taksicilerle pazarlık yapıp gidebilirsiniz. Burada pazarlık yapın. Çünkü havalimanından indiğinizde sizi sürpriz bir ücret bekliyor olabilir. Ortalama 40-50 TL arası normaldir.
 2. İkinci seçenek Otogardan şehiriçi otobüslerine binip kent merkezine gelin. Buradan Kızıltepe’ye geçen minibüsler ya da AVM’ye giden servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.
 3. Üçüncü seçenek ise Otogardan yarım saatte bir kalkan Kızıltepe ilçe otobüsüne binip direk havalimanına ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz