Melen Çayı Rafting Nerede, Nasıl Gidilir, Konaklama İmkanları ve Fiyatları

Melen Çayı, Düzce İli sınırlarında doğup Karadeniz dökülen bir Akarsuyumuzdur.  2317 km²’lik bir havza genişliği bulunmaktadır.

Melen Çayı Rafting

İstanbul, Ankara ve Düzce ilimize yakın bu çay üzerinde rafting yapılmaktadır. Bildiğiniz üzere rafting sporu son yıllarda hızla gelişmiştir. 7’den 70’e herkes bu spora merak salmıştır.

Geniş havzası ve büyük şehirlere yakınlığı ile bilinen Melen Çayı da rafting için bulunmaz bir yerdir. Buraya her yıl çok sayıda kişi gelip rafting yapmaktadır.

Melen Çayı Rafting Ne zaman Yapılır?

Melen Çayı’nda Rafting sezonu Mart ayında başlayıp, Haziran ayı sonlarına kadar devam etmektedir. Bu dört aylık süreçte çoğu zaman hafta içi olmak üzere burada rafting turları düzenlenmektedir.

Melen Çayı Nerede

Melen Çayı, %80’i Düzce ilimizin sınırında bulunan bir Çay’dır. İstanbul ilimize 210 km, Ankara ilimize ise 320 km uzaklıkta bulunur.

Melen Çayı Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan TEM’e girdiğinizde Ankara Güzergahını takip edin. Hendek gişelerden çıkıp, Ankara tabelasını takip edip E-5 karayoluna gireceksiniz. Burada 20 km’lik bir yol daha gittikten sonra Cumayeri ilçesine giriş tabelasını göreceksiniz. Bu istikamette devam edersiniz Rafting tur tesisine ulaşmış olursunuz. Ya da anlaştığınız tur firmasıyla ek olarak 40 tl daha öderseniz tur servisleriyle daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Melen Çayı Rafting Konaklama İmkanları

Burada konaklma için birçok alternatif bulunur. İsteyen olursa burada çadır kampı kurup doğayla iç içe konaklayabilirsiniz. Ya da çevre de bulunan tesislerde konaklayabilirsiniz.

Melen Çayı Rafting Fiyatları

Melen çayı rafting fiyatları bazı tur fiyatlarına göre değişiklik gösterse de ortalama  2017 yıllında fiyatlar şu şekildedir.

  • Sadece Rafting( Malzemeler, Fotoğraflar, Kaza Sigortası, Mola İkramları Dahil)=90 TL
  • Rafting+Açık Büfe Kahvaltı=110 TL
  • Rafting+Akşam Yemeği= 110 TL
  • Rafting+Açık Büfe Kahvaltı+Akşam Yemeği +Tesiste İkramlar Full Paket= 140

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz