gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Mısır Nerededir? – Resmi adı Mısır Arap Cumhuriyeti olan Mısır ülkesi Kuzey Afrika’da yer alan bir ülkedir. Afrika’nın kuzeydoğusunda yer alan Mısır Ülkesinin batısında Libya, güneyinde Sudan, doğusunda İsrail ve Filistin bulunmaktadır.

Mısır Nerededir?

Hem Ortadoğu’nun hem de Kuzey Afrika’nın en önemli ülkelerinden biri olan Mısır 1.002.450 kilometrekarelik yüzölçümü ile Ortadoğu’nun en büyük ülkelerinden biridir. 7000 yıllık bir geçmişe sahip olan Mısır köklü tarihi ve Mısır Piramitleri ile dünyaca bilinmektedir. İdari olarak 29 valilikten oluşan Mısır ülkesinin başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Kahire şehridir. Mısır’ın resmi dili Arapçadır.

Göz at ;

  1. Kahire Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Mısır’da Gezilecek 10 Yer
  3. Mısır Nerede?
  4. Mısır Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Mısır Piramitleri Nerede, Nasıl Gidilir
  7. Kahire Gece Hayatı

Mısır nüfusunun yüzde 90’ınını Müslümanlar oluşturmaktadır. Ülkenin para birimi Mısır lirasıdır. Sıcak ve kuru bir iklime sahip olan Mısır ülkesini gezmek için en ideal zaman Ekim ve şubat ayları arasıdır.

Dünyanın 7 harikasından biri olan Keops Piramidi Mısır’da bulunmaktadır. Bundan dolayı ülke çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Mısır ülkesi vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Mısır ülkesinin başkenti olan Kahire şehrine İstanbul’dan direk uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here