gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Moskova gece hayatı, elence hayatı ve geceleri hiç kuşkusuz Dünyanın en hareketli ve çok farklı konseptlerde müziklerin çalındığı mekanlarının yer aldığı bir şehirdir.

Göz at ;

 1. Moskova Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Moskova Gezilecek Yerler
 3. Moskova Gece Hayatı
 4. Rusya Nerede?
 5. Rusya Hakkında Daha Önce Hiç Duymadığınız 25 İlginç Bilgi
 6. Rusya Vize İstiyor mu?
 7. Rusya’da Gezilecek 10 Yer
 8. Nazım Hikmet Ran Mezarı Nerede, Nasıl Gidilir?
 9. Rusya dünyanın en derin mağarasına indi
 10. Rusya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 11. Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 12. Nazım Hikmet Ran Mezarı Nerede, Nasıl Gidilir?
 13. St. Petersburg Gezilecek Yerler
 14. Petersburg Gece Hayatı

Kulüpler genel olarak Arbat caddesi ve civarında olabildiği gibi bazen çok güzel kulüplerde şehir dışında olabilmektedir. Zaten konu hakkında gerekli tüm mekan bilgilerini aşağıda yazacağız. Kulüplerde hakkında bilgileri vermeden önce gece hayatıyla ilgili bazı önemli dikkat etmeniz gereken kuralları da yazmak istiyoruz.

 1. Kulüplerde genel olarak face ve clothes, yani yüz ve kıyafet kontrolü yapılmaktadır. Genel olarak güzel spor bir ceketle gelip içeri girmek istediğinizde güvenlikçiler sıkıntı çıkarmıyor. Ama bazen grup olarak gelip taşkınlık çıkaranlarda olduğu için bazı önemli lüks kulüpler içeri almayabiliyor.
 2. Bazı gece kulüpleri para harcama garantisi istiyor. Örneğin içeri giriş 3000 ruble. Bu parayı içeride alkol alarak harcamanızı öneriyor.
 3. Bazı turist tuzaklarıyla düzenini işleten kulüpler bulunmakta. Kadın tuzağıyla turisti kulübe çekip olabildiğince içki içirip, içkileri fahiş fiyattan satan gece kulüpleri de bulunmaktadır. Dikkat etmek gerekiyor.
 4. Gece yarısından sonra metro genelde kapalı olduğu için, kulüpten geç çıkacağınız zaman mutlaka taksi ayarlamalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here