Bolu Mudurnu

Mudurnu; Bolu iline bağlı bir ilçedir. Mudurnu ilçesi Bolu ile merkezine 52 km uzaklıkta yer almaktadır.

Mudurnu İlçesi

Mudurnu çok sayıda doğal güzelliğe sahip bir ilçedir. Mudurnu ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Saat Kulesi

Mudurnu ilçe merkezinde bir yamaç üzerinde yer almaktadır. Saat Kulesi ilk olarak 1890-1891 yılları arasından ahşap olarak inşa edilmiştir. Daha sonra çıkan bir yangın sonucu yanan kule; 1905 yılında Mudurnu Kalesinin taşları ile tekrardan inşa edilmiştir. Kule; kare prizma gövdeli, 12 metre yüksekliğinde inşa edilmiştir. Kulenin tepesinde bir Türk demirci tarafından yapılan saat yer almaktadır. Mudurnu Saat Kulesi görülmesi gereken tarihi yapılardandır.

Mudurnu Saat Kulesi

Yıldırım Beyazıt Camii

Mudurnu ilçesinde yer alan Yıldırım Beyazıt Camii; 1374 yılında Osmanlı Padişahı Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılmıştır. Kare planlı olarak yapılan caminin üstü büyük bir kubbe ile örtülmüştür. Günümüzde Yıldırım Beyazıt Camisi ibadete açıktır.

Armutçular Konağı

Mudurnu ilçesi içinde bulunan tarihi evler dikkat çekmektedir. Mudurnu ilçe merkezinde bulunan tarihi evler sivil mimarisi ile ilçeye tarihi bir hava katmaktadır. Armutçular Konağı ise 200 yıllık bir geçmişe sahiptir. Tarihin her safhasına şahitlik yapmış asırlık konak 22 odalı ve 3 büyük salonludur. Alt kısmı taş olan konağın geri kalan tüm kısımları ahşaptan yapılmıştır. Armutçular Konağı tavan süslemeleri ve ahşap işlemeleri ile dikkat çekmektedir.

Karamurat Gölü

Mudurnu ilçe merkezine 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Üç tarafı dağlar ile çevrili Karamurat Gölü muazzam bir güzelliğe sahiptir. Gölün tatlı sularında çeşitli balık türleri yaşamaktadır. Karamurat sakin ortamı ve temiz havası ile dikkat çekmektedir. Karamurat Gölüne karşı oturup huzurlu anlar yaşayabilirsiniz.

Akkayalar Travertenleri

Mudurnu ilçe merkezine bağlı Çepni Köyünde yer almaktadır. Bolu’nun Pamuk kalesi olarak anılan 250 metre uzunluğundaki Akkayalar Travertenleri  doğal yapısını koruyarak günümüze kadar ulaşmıştır. Beyazlar içinde muhteşem bir güzellik oluşturan Akkayalar Travertenleri görülmesi gereken yerlerdendir.

Bolu Mudurnu

Mudurnu Otelleri ve Mudurnu Otel Fiyatları

Mudurnu Evleri
Mudurnu Hangi Şehirde
Mudurnu Haritası
Mudurnu Nasıl Gidilir
Mudurnu Nerede
Mudurnu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here