gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Porto Novo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir. Porto Novo Benin ülkesinin başkentidir. Porto Novo; Cotonoua kentinden sonra ülkenin en kalabalık ikinci şehridir. Porto Novo kenti “Hogbonou” ve “Adjace” olarak da bilinmektedir.

Porto Novo Nerede

Gine Körfezi’ndeki limanlardan biri olan Porto Novo Benin ülkesinin güneydoğusunda yer almaktadır. Kent kıyı bölgesinde yer almasından dolayı kent genelinde Ekvator iklimi hakimdir. Kenti ziyaret etmek için en ideal dönem hem serin hem de yağışsız olan Kasım ve şubat ayları arasıdır.

Göz at ;

  1. Benin Gezilecek Yerler
  2. Porto Novo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  3. Benin’de Gezilecek 10 Yer
  4. Benin’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Benin Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Tarihi ve doğal güzelliğe sahip olan Porto Nova kentinde gezilecek başlıca yerler; Porto Novo Camii, Etnografya Müzesi, King Toffa Sarayı, Silva Tarih Müzesi, Başkanlık Sarayı, günümüzde cami olarak kullanılan eski Brezilya Stili Kilise, Benin Üniversitesi, Pendjari Ulusal Parkı ve Parlamento Binasıdır.

Porto Novo kentinde havaalanı bulunmadığından dolayı ulaşım ülkenin en büyük kenti olan Cotonou kentinden sağlanmaktadır. Türkiye’den Porta Nova’ya direkt uçuş bulunmadığından dolayı Paris üzerinden aktarmalı olarak Cotonou’ya ulaşıp buradan taksi ile bir saatlik yolculuk sonucunda Porto Novo kentine ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here