Rize Otelleri ve Rize Otel Fiyatları

Rize Otelleri ve Rize Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bir yazı kaleme aldık. Umarım tatil seyahatinizde size yol arkadaşı olur. Sorularınız olursa memnuniyetle cevaplarız.

Rize Otelleri

Rize 331.048 toplam nüfusu ile Ülkemizin Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz Bölümünde yer alır. İlimiz bulunduğu coğrafi konum nedeniyle birçok yayla ve göl bulunmaktadır. İlimiz aynı zamanda Çay’ın ana vatanıdır.

Göz at ;

  1. Rize Gezilecek Yerler
  2. Rize Gece Hayatı
  3. Rize’de Gezilecek 10 Yer
  4. Rize Hangi Bölgede,Nereye Bağlı ve Nüfusu
  5. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
  6. Ayder Yaylası
  7. Ayder Yaylası Otelleri ve Ayder Yaylası Otel Fiyatları
  8. Kaçkar Dağları Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
  9. Rize Otelleri ve Rize Otel Fiyatları
  10. Rize Nerede?

Buraya her yıl çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında yaylalar için ülkemizin her tarafında insanlar buraya akın eder. Buraya gelen ziyaretçiler konaklama konusunda pek sıkıntı çekemezler. Çünkü Rize merkezde, ilçelerde ve yaylalarda birçok konaklama alternatifi bulunur.

Siz yeter ki buraya gelmeden önce ya İnternet üzerinde ya da telefonla arayarak rezervasyon yaptırın. Bu şekilde hem işinizi şansa bırakmamış olursunuz. Hem de konaklama yerinizi daha uygun fiyatta getirirsiniz. Şimdi burada bulunan bazı konaklama yerlerini size önereceğiz. Memnun kalacağınız umuyoruz. İşte o yerler…

Rize Otel Fiyatları

1-Ada Bungalov: Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Şenyuva Köyü Dere Mahallesinde bulunur. Bu otel odaları tamamen ahşaptan yapılmış bungalovlardan oluşmaktadır. Harika bir manzarası bulunur. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında huzur arayanların uğradığı bir yerdir. Buraya sevdiklerinizle gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 2000-2500 TL arasında değişmektedir.

2-Kaçkar Resort: Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylasında bulunur.Doğanın kalbinde bulunan bu otelin manzarası oldukça dikkat çekicidir. Etrafında hiçbir tesisin olmaması huzur vericidir. Buraya sevdiklerinizle birlikte gidip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Otel bünyesinde harika hizmetler bulunur. Otel Ayder Yaylasına giderken yol üzerinde bulunur. Kesinlikle standartların üstünde bir yerdir. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 600-1000 TL arasında değişmektedir.

3-Ayder Doğa Resort: Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylasında bulunur. Doğanın kalbi, yeşilin her tonunu gözler önüne seren yaylada bulunur. Odaları harika manzaralı olup insanlara huzur vermektedir. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 570-800 TL arasında değişmektedir.

4- Babillion Hotel: Rize’nin İyidere ilçesine bağlı Fıçıtaşı Mahallesinde bulunur. Denizin tam kenarında bulunan otelde harika hizmet imkânları sunmaktadır. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 540-750 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

5- Villa de Pelit: Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylasında bulunur. Bu konaklama yeri iç ve dış dekorasyonu çok ince bir işçilikle inşa edilmiştir. Otantik taş ve ahşap dokusu ile görenleri baya şaşırtmaktadır. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 520-700 TL arasında değişmektedir.

Şimdi ise daha uygun fiyatta bulunan otel önerilerimize bakalım.

1-Baba Ahmet Pansiyon: Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı  Kavrun yaylasında bulunur. Şehrin en güzel yaylalarından biridir. Bu yaylaya gittiğinizde konaklamak için bu pansiyonu seçebilirsiniz. Hem fiyatı hem de bulunduğu konumu oldukça uygundur. Burada konaklamak için gecelik 150-220 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

2-Didi Rafting & Konaklama: Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı  Akkaya Köyünde bulunur. Tesis, dereye sıfır bir konumda konuklarını ağırlamaktadır. Harika bir manzarası bulunur. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 170-230 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

3- Aydoğan Otel: Rize merkeze bağlı Ekrem Orhon Mahallesi, 2 Nolu Laleli Caddesi üzerinde bulunur. 1991 yıllında hizmette açılan otel, 42 odalı 70 yatak kapasiteye sahiptir. 2 yıldızlı bu otelde konaklamak için gecelik oda fiyatı 190-310 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

4- Çayeli Sahil Otel: Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Erdal Ata Bulvarı üzerinde bulunur. Rize Şehir Merkezi’ne 15 km uzaklıkta bulunur. Otel bünyesinde harika hizmetler bulunur. Buraya gelen misafirler oldukça memnun bir şekilde ayrılmaktalar. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 220-330 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

5- Ayder Yaylacı Otel: Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylasında bulunur. Ev konforunda sevdiklerinizle birlikte burada kalıp harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 250-350 TL arasında değişmektedir.

Rize Gezi Rehberi hakkında ayrıntılı bilgi almak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Rize Gezi Rehberi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here