Sülüklü Göl Nerede, Nasıl Gidilir?
Sülüklü Göl Nerede, Nasıl Gidilir?

Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan Sülüklü Göl hakkındaki izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun dışında Sülüklü Göl Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Sülüklü Göl Nerede

Büyük bir deprem sonucunda oluşan Sülüklü Göl, tabiat severler için oldukça keyifli bir yerdir. Şiddetli bir deprem sonucunda çökme meydana gelmiştir.

Göz at ;

  1. Bolu Gezilecek Yerler
  2. Bolu’da Gezilecek 10 Yer
  3. Bolu Gece Hayatı
  4. Bolu Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  5. Bolu Otelleri ve Bolu Otel Fiyatları
  6. Abant Otelleri ve Abant Otel Fiyatları
  7. Sülüklü Göl Nerede, Nasıl Gidilir?
  8. Türkiye’nin En Yaşanılası 10 Şehri
  9. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
  10. İlkbahar’da Gezilecek 10 Yer

Çökme ile birlikte göl içerisinde birçok ağaç gölün içerisinde kalmıştır. Buraya gittiğinizde göl içerisinde ağaç gövdelerini rahatlıkla görebilirsiniz. Göl içinde barındırdığı sülüklerden dolayı bu ismi almıştır.

Gölün muazzam bir doğal güzelliği bulunmaktadır. Göl etrafında oturup saatlerce manzarayı izleyebilirsiniz. Göl çevresinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Buraya kadar gelmişken köyün içinde bulunan şelaleyi de mutlaka ziyaret edin derim.

Göl çevresinde herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Çünkü göl çevresinde muazzam bir doğa bulunur. Burada çok sayıda hayvan bulunmaktadır. Bu düzenin bozulmaması için burada yapılara izin verilmemektedir. Ama kamp yapabilirsiniz. Tabi bunun içinde gerekli izinler almanız gerekir.

Sülüklü Göl Nasıl Gidilir?

Sülüklü Göl, Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Tavşansuyu Köyünde bulunur. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla gitmeniz gerekir. Buraya İstanbul Adapazarı istikametinden gelenler yaklaşık 200 km yol katetmesi gerekir.

İstanbul’dan gelenler ilk olarak Sakarya’nın Akyazı ilçesine ulaşmaları gerekir. Burada yönünüzü direk  Dokurcun Beldesi’ne çevirin. Burada 3 km’lik asfalt yolu geçtikten sonra göl tabelasını göreceksiniz. Tabeları takip ederek göle ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here