Tekirdağ Uçmakdere Nerede, Nasıl Gidilir, Konaklama & Gezi Rehberi

Uçmakdere, Tekirdağ ili, Şarköy ilçesine bağlı turistik bir beldedir. Şarköy ilçe merkezine 36 km uzaklıkta yer alır.

Uçmakdere Gezilecek Yerler

Marmara kıyısında yer alan Uçmakdere Köyü harika manzaralara ve doğal güzelliklere sahip bir yerdir. Trakya’nın en güzel köyü olarak bilinir. Burada huzur için arayacağınız her şey mevcuttur.

Organik yiyecekler, Harika doğa ve doğal güzellikleriyle insanları kendine hayran bırakmaktadır. Ganos Dağı eteğinde yer alan ağaçlık bir köy görünümüne sahip Uçmakdere Marmara Denizinin en güzel manzaralarına sahip. Uçmakdere ülkemizin en kaliteli üzümleri yetişen köydür. Uçmakdere yaklaşık on tane anıt ağaç yer almaktadır. Yüksek tepelerden denizin en güzel manzaralarını seyredebilir ve bu manzaraların fotoğrafını çekebilirsiniz.

Ayrıca Uçmakdere köyünde yamaç paraşütü de yapılmaktadır. Bu güzel manzarayı eğer paraşüte ilginiz varsa paraşüt ile görmenizi tavsiye ederim.

Uçmakdere Nerede, Nasıl Gidilir?

Uçmakdere, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı bir köydür. Tekirdağ il merkezine 42 km, Şarköy ilçesine 36 km, Çerkezköy’e 96, Çorlu’ya 72 km, Hayrabolu’ya 89 km, İstanbul’a ise 170 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için Tekirdağ’dan Kumbağ istikametine devam edin. Kumbağ’a ulaştıktan sonra bir süre Orman yolunda devam edin ilk önce Yeniköy daha sonra Uçmakdere Köyüne ulaşırsınız.

Uçmakdere Konaklama İmkanları

Burada konaklama için Uçmakdere Köyü sahil mahallesinde bir pansiyon vardı ancak kapandı ve şimdilerde sadece kamp alanı var. Ayrıca Orman içerisinde veya deniz kenarında kamp alanları bulunur. Burada çadır kurabilirsiniz. Ayrıca bölgede otel bulunmaktadır.

Uçmakdere Ne Yapılır?

  1. Marmara Bölgesinde bulunan en güzel köylerden biri olan Uçmakdere’de yapılacak şeyleri maddeler halinde size sunmak istiyorum şöyle ki;
  2. Harika manzara karşısında oturup sohbet edilebilir.
  3. Bol bol manzara fotoğrafı çekilebilir.
  4. Köy içerisinde bulunan çeşmeye gidip soğuk sudan içilebilir.
  5. Ormanlık ve deniz içerisinde kamp kurup burada zaman geçirebilirsiniz.
  6. Sabah köy kahvaltısı yapabilirsiniz.
  7. Orman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.
  8. Köy içerisinde bulunan cafelerde el yapımı gözleme ve taze sıkılmış meyve suları yeyip içebilirsiniz.
  9. Köyde bulunan kiraz ağaçlarından kiraz koparıp yiyebilirsiniz.
  10. Burada yamaç paraşütü deneyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here