Vodafone Arena

Vodafone Arena ya da diğer ismi ile İnönü Spor Kompleksi Vodafone Arena İstanbul ilimizin Beşiktaş ilçesinde bulunur. 45.550 kapasiteli seyircisi ile Beşiktaş futbol takımın ev sahipliği yaptığı bu arena ülkemizin en güzel stadı olarak bilinmektedir.

Vodafone Arena İstanbul

İstanbul Vodafone Arena

1947 yıllında inşa edilen BJK İnönü Stadyumu yıkılarak yerine inşa edilmiştir. İnşa tarihi çok zahmetli olmuştur. 2004 yıllında yapımına karar verilen arena gerekli yerlerde gerekli izinler çıkmayınca bir süreliğine ertelemek zorunda bırakmışlardır. 2013 yıllında tekrar gündeme gelip bu sefer gerekli izinler çıkmıştır. Beşiktaş İnşaat Yatırımları A.Ş. ve Kiptaş A.Ş. konsorsiyumu tarafından projelendirilen bu stadı BJK İnönü Stadyumu yıkılıp yerine inşa edilmiştir. Bu arenayı belki de en kılan şey taraftarlardan gelen mektupları stadın temelinde karıştırılarak ‘temelinde aşk var sloganı’ ile stad bütün Türkiye’nin gönlünü kazanmayı başarmıştır.

Vodafone Arena

Stadı 10 Nisan 2016 yıllında taraftarlara kapalı sadece davetler açık törenle resmi olarak açılışı yapıldı.  Törene devlet adamaları, siyasetçiler, yöneticiler, sporcular başta olmak üzere birçok davetli katıldı. Vodafone Arena stadında ilk maç Beşiktaş ve Bursa spor arasında 11 Nisan 2016 yıllında oynandı.

Vodafone Arena taraftarı

Vodafone Arena stadı ülkemizde yapılan en güzel statlardan biridir. Her köşesi ayrı bir mimar harikası diyeceğimiz bu stad Beşiktaş taraftarı olsun olmasın herkesin beğenisini kazanmıştır. Burada oynanan maçlar çok heyecanlı olmaktadır. Özellikle burada oynan maçlarda bilet çok çabuk tükenmektedir. Kendinize bir iyilik yapın bir gün burada oynan bir maça gidin. Gerçekten maç ile arası olmayan biri bile burada bu maç keyfini yaşadıktan sonra maçları sevmeye başlayacaktır.

Vodafone Arena kalablık seyircisi ile göz kamıştırmaktadır.

Vodafone Arena Nerede?

Vişnezade Mah., Dolmabahçe Cad, 34357 Beşiktaş/İstanbul

Vodafone Arena Nerede

Vodafone Arena Nasıl Gidilir?

Anadolu Yakasından gelenler için

  • Kadıköy Rıhtım‘dan kalkan Beşiktaş vapuruyla Beşiktaş’a geldikten sonra 3 dakikalık bir yürüyüşle Vodafone Arena’ya ulaşabilirsiniz.
  • Üsküdar‘dan kalkan Beşiktaş vapuruyla Beşiktaş’a geldikten sonra 3 dakikalık bir yürüyüşle Vodafone Arena’ya ulaşabilirsiniz.
  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Kartal metrosuyla Kadıköy‘e gelip Rıhtım‘dan Beşiktaş vapuruna binerek Beşiktaş’a geldikten sonra 3 dakikalık bir yürüyüşle Vodafone Arena’ya ulaşabilirsiniz.
  • Ümraniye taraflarından geliyorsanız Ümraniye Çarşı durağından 9A, , , 9ÜD, numaralı otobüslerden herhangi birine bindikten sonra Üsküdar Son Durak‘ ta inerek karşınızdaki Üsküdar iskelesinden kalkan Beşiktaş vapuruyla Beşiktaş’a geldikten sonra 3 dakikalık bir yürüyüşle Vodafone Arena’ya ulaşabilrsiniz.

Avrupa Yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs durağından metrobüse binerek Cevizlibağ durağında inip Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yaparak tramvayın son durağı olan Kabataş‘ta indiğinizde 1 dakikalık yürüyüşle Vodafone Arena’ya ulaşabilirsiniz.
  • Bağcılar, Esenler, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla tramvayın son durağı olan Kabataş‘ta indiğinizde 1 dakikalık bir yürüyüşle Vodafone Arena’ya ulaşabilirsiniz.
  • Sarıyer, Maslak, Levent taraflarından geliyorsanız  27E, 27SE, 29C, 29D, 41E numaralı otobüslerden herhangi birine binerek son durak olan Kabataş‘ a geldiğinizde 1 dakikalık bir yürüyüşle Vodafone Arena’ya ulaşabilirsiniz.
  • Taksim‘den feniküler ile Kabataş‘a inerek 1 dakikalık yürüşle Vodafone Arena’ya ulaşabilirsiniz..
Vodafone Arena’da maç keyfi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here