İstanbul Yıldız Parkı Nerede, Nasıl Gidilir

Yıldız Parkı diğer ismi ile Yıldız Korusu İstanbul ilimizin kalbi sayılan Beşiktaş ilçesinde bulunur. Bu park tarihte Kanuni Sultan Süleyman’la anılmaya başlanmıştır. Bu park İstanbul’da yaşayan insanlar için oksijen deposu veya minik bir gezi yeri olarak bilinmektedir.

İstanbul Yıldız Parkı

Bu park 1600’lü yıllarda buraya sahip olan Kazancıoğlu Ailesi nedeniyle Kazancıoğlu bahçesi olarak bilinirdi.  4. Murat kızına hediye etmek için bu bahçeyi satın aldı. Uzun yıllar bahçe 4. murat ailesi tarafında kullanıldı. Cumhuriyet dönemi ile birlikte birçok kişi burayı kiraladı ve kullandı. 1994 yıllında burası Büyükşehir Belediyesi burayı halkın kullanımına açtı.

Beşiktaş Yıldız Parkı nerede, Nasıl Gidilir?

Bu parkta Yıldız Çini Fabrikası, Şale Köşkü, Malta Köşkü ve Çadır Köşkü gibi önemli yapılara da ev sahipliği yapmaktadır. özellikle burada malta köşkü önemli bir yere sahiptir. Abdülaziz’in Malta’da getirdiği taşlarla inşa ettirdiği için bu ismi almıştır. Burada restoran ve cafe hizmetleri verilmektedir.

Yıldız Korusu Nerede, Nasıl Gidilir?

Hafta içi veya hafta sonu güzel bir yere gitmek istiyorum. Fakat İstanbul dışına da çıkamıyorum. Diyorsanız tam aradığınız bir yer burası. Sessiz ve sakin bu parkta bulunan Malta köşkü veya çadır köşkünde kahvaltınızı yapabilir. Muazzam manzara karşısında çayınızı yudumlarken sohbete dalabilirsiniz. Böyle güzel bir mekanı kaçırmayın. Ayrıca bol foto çekmeyi de unutmayın.

Yıldız Çini Fabrikası Nerede, Nasıl Gidilir?

Malta Köşkü Kahvaltı Fiyatları ve Saatleri

Hafta İçi (9:00-14:00) Kahvaltı Menüsü: 25 TL

Hafta Sonu (9:00-13:30) Açık Büfe Kahvaltı: 35 TL

Malta Köşkü Nerede, Nasıl Gidilir?

Çadır Köşkü Kahvaltı Fiyatları ve Saatleri

Hafta İçi (9:00-14:00) Kahvaltı Menüsü : 22 TL

Hafta Sonu (9:00-13:30) Açık Büfe Kahvaltı : 35 TL

Şale Köşkü

Yıldız Parkı Nasıl Gidilir

  1. Avrupa yakası, Eminönü – Beşiktaş, Sarıyer – Beşiktaş sahil yolunu takip ederek Yıldız parkına ulaşabilirsiniz.
  2. Anadolu yakası ulaşmak için; Boğaziçi köprüsünü geçip Beşiktaş sapağından Yıldız Parkı tabelasını takip ederek ulaşabilirsiniz.
Çadır Köşkü nerede Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here