gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bangkok Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Bangkok Tayland ülkesinin en büyük şehri ve başkentidir. Bangkok Asya’nın güneyinde Tayland körfezinin yanı başında yer almaktadır.

Bangkok Nerede

Nüfusu 8 milyon olan Bangkok dünyanın en kalabalık şehirlerinden biridir. Tropik iklime sahip olan Bangkok gökdelenlerin de çoğunlukta olmasından dolayı oldukça sıcaktır. Çok sıcak bir kent olmasından dolayı Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından dünyanın en sıcak büyük şehri seçilmiştir. Bangkok kentinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Bangkok Gezilecek Yerler
  2. Bangkok Gece Hayatı
  3. Bangkok Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  4. Tayland Nerede?
  5. Tayland Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Tayland Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  7. Tayland’ın En iyi 10 Tatil Köyü
  8. Tayland’ın En Popüler 25 Gezilecek Noktası

kentin en etkileyici yerlerinden biri olan 150 senelik geçmişe sahip olan 218 metrekarelik alan içinde 100 civarında farklı bina barındıran Büyük Saray, ülke nüfusunun %95’i Budist olan kentin en önemli Tapınağı olan Zümrüt Buda Tapınağı, kentin en eski ve en büyük tapınağı olan Yatan Buda Heykeli, Altın Buda Heykeli, Şafak Tapınağı, Güney Doğu Asya’nın En Büyük Müzesi Olan Bangkok Ulusal Müzesi Ve Yüzen Çarşı.

Tropikal iklim kuşağında olan Bangkok kentini ziyaret etmek için en uygun dönem temmuz ve ekim ayları arasıdır. Bangkok kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here