Bayraklı İzmir

İzmir’e bağlı bir ilçe olan Bayraklı; İzmir- Çanakkale kara yolu üzerinde bulunmaktadır. İzmir’in merkezinde yer alan Bayraklı ’ya ulaşım problemi yoktur. Birçok ilçede kalkan otobüs ve dolmuşlar ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İzmir’in büyük bir bölümünü oluşturan Bayraklı; havasının güzelliğinden dolayı tarihte çok sayıda medeniyetlerin ilgi odağı olmuştur.  Antik İzmir şehri ilk olarak burada kurulmuştur. İzmir’in en güzel manzarasına sahip Bayraklı modern yapısı ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Bayraklı İzmir Nasıl Gidilir
Bayraklı İzmir Nasıl Gidilir

Eski İzmir (Symniria): Antik İzmir şehri Bayraklı ilçesinde bulunan bir höyük üzerine kuruludur. Tepe üzerine kurulu olan antik İzmir zamanla ovaya doğru genişleyerek büyümüştür. Helen dönemine ait birçok tarihi esere sahip olan bu antik kentte; Anadolu’nun en eski Athena Tapınağı bulunmaktadır. Antik kentte bulunan çevresini kaplayan surlar, evler, çeşmeler, kutsal eserler ve çeşitli mimari yapılar tarihi mimarisi ve çeşitli motif ve süslemeleri oldukça dikkat çekici görünmektedir. Modern Bayraklı ilçesinin bu tarihi yönünü mutlaka görmelisiniz.

İzmir’in merkezinde bulunan Bayraklı ilçesinde çok sayıda alıveriş merkezi, restoran, kafe, eğlence mekanları, lüks oteller ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Bütün güzelliği taşıyan bu ilçede keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Bayraklı İzmir Nerede
Bayraklı İzmir Nerede
Bayraklı İzmir
Bayraklı İzmir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here