Bayraklı İzmir

İzmir’e bağlı bir ilçe olan Bayraklı; İzmir- Çanakkale kara yolu üzerinde bulunmaktadır. İzmir’in merkezinde yer alan Bayraklı ’ya ulaşım problemi yoktur. Birçok ilçede kalkan otobüs ve dolmuşlar ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bayraklı Gezilecek Yerler

İzmir’in büyük bir bölümünü oluşturan Bayraklı; havasının güzelliğinden dolayı tarihte çok sayıda medeniyetlerin ilgi odağı olmuştur.  Antik İzmir şehri ilk olarak burada kurulmuştur. İzmir’in en güzel manzarasına sahip Bayraklı modern yapısı ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Göz at ;

 1. Bayraklı Gezilecek Yerler
 2. Bayraklı Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Ege Perla AVM
 4. Bayraklı Gece Hayatı
 5. Westpark Avm /Outlet
 6. İzmir Gezilecek Yerler
 7. İzmir Gece Hayatı
 8. İzmir’de Gezilecek 10 Yer
 9. Kordon Boyu Nerede, Nasıl Gidilir
 10. İzmir Karagöl Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 11. İzmir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 12. İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri, Giriş Ücreti
Bayraklı İzmir Nasıl Gidilir
Bayraklı İzmir Nasıl Gidilir

Eski İzmir (Symniria): Antik İzmir şehri Bayraklı ilçesinde bulunan bir höyük üzerine kuruludur. Tepe üzerine kurulu olan antik İzmir zamanla ovaya doğru genişleyerek büyümüştür. Helen dönemine ait birçok tarihi esere sahip olan bu antik kentte; Anadolu’nun en eski Athena Tapınağı bulunmaktadır.

Antik kentte bulunan çevresini kaplayan surlar, evler, çeşmeler, kutsal eserler ve çeşitli mimari yapılar tarihi mimarisi ve çeşitli motif ve süslemeleri oldukça dikkat çekici görünmektedir. Modern Bayraklı ilçesinin bu tarihi yönünü mutlaka görmelisiniz.

İzmir’in merkezinde bulunan Bayraklı ilçesinde çok sayıda alıveriş merkezi, restoran, kafe, eğlence mekanları, lüks oteller ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Bütün güzelliği taşıyan bu ilçede keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Bayraklı İzmir Nerede
Bayraklı İzmir Nerede
Bayraklı İzmir
Bayraklı İzmir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz