Zonguldak Cehennem Ağzı Mağarası Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Cehennem Ağzı Mağarası, Zonguldak ilimizin küçük ama gelişmiş ilçesi olan Ereğli’de bulunan Mağaraların en büyüğü ve en çok ziyaret edilendir. Yakın zamanda turizme açılan mağara her gün yüzlerce kişi ziyaret etmektedir. Mağara ile ilgili birçok efsane anlatılmaktadır. Burada 100 metre arayla 3 farklı mağara bulunur. Bunlar. 1- Kilise mağarası 2- Cehennem Ağzı Mağarası 3- Ayazma mağarasıdır. Buraya yolunuz düşerse bu kadar gizemli olan bu mağarayı ziyaret etmeden geri dönmeyin. İçinde bulunan sarkıt ve dikitler kesinlikle görülmeye değerdir.

Cehennem Ağzı Mağarası Nerede?

Cehennem Ağzı Mağarası, Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı İnönü (Ayazma)  Mahallesinde bulunur. Zonguldak il merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktadır.

Cehennem Ağzı Mağarası Nasıl Gidilir?

Zonguldak il merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan mağaraya ulaşım oldukça rahattır. Çünkü yollar hepsi asfaltlı olup rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar.  E5 karayoluna ise 70  km uzaklıktadır. Buraya şahsi aracınızla çok rahat ulaşabilirsiniz. Ya da Ereğli Otogarından buraya yaya veya taksi kiralayarak çok rahat ulaşabilirsiniz. Ereğli otogarı ile mağara arası yaklaşık 2,5 km uzaklıktadır.

Cehennem Ağzı Mağarası Ziyaret Saatleri

Burayı haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz. Yani mağaranın kapalı günü yoktur. Haftanın her günü 08:30-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Cehennem Ağzı Mağarası Giriş Ücreti

Cehennem Ağzı Mağarası girişi ücretlidir. Giriş ücreti 5 TL’dir. Müze kartı olanlar yılda iki kez burayı ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here