Safranbolu Kristal Teras Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Karabük ili, Safranbolu ilçe sınırında bulunan Kristal Teras, ülkemizde yapılan ilk cam teras olduğu biliniyor.

Tokatlı kanyonu üzerinde bulunan  Kristal Teras, yapımı sadece 1 ay sürmüştür. 80 metre yükseklikte, 11 metre uzunluğunda 75 tonluk ağırlık kaldırabilecek güçtedir. Fakat tedbir amaçlı en fazla 30 kişi üzerine çıkabilmektedir. Cam terasın üzerine çıktığınızda harika bir manzarayla karşılaşacaksınız. Fakat Cam terasın üzerine çıkmadan önce biraz düşünmeniz gerekir. Çünkü aşağısı tüm çıplaklığıyla görünmektedir. Biraz adrenalin isteyen bir yerdir. Bu anı yaşamadan geri dönmeyiniz.

Safranbolu Kristal Teras Nerede?

Safranbolu Kristal Teras, Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı İncekaya Köyünde bulunur. Diğer bir deyişle Tokatlı kanyonun üzerinde bulunur.

Safranbolu Kristal Teras Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk önce Safranbolu merkezine ulaşmanız gerekir. Safranbolu ilçesi Karabük şehir merkezine yaklaşık 8 km uzaklıktadır. İlçeye gitmek için Karabük otogarından kalkan otobüslerle buraya ulaşılabilir. İlçe merkezine ulaştıktan sonra buraya kiralık araç veya taksi tutarak ulaşabilirsiniz. Ya da merkezden Asfalt arabalarına binip Gayzabaşı’nda inip köy içerisinde yaklaşık 10-15 dakika yürüdükten sonra buraya ulaşabilirsiniz.

Safranbolu Kristal Teras Giriş Ücreti

Safranbolu Kristal Teras Giriş Ücreti 4 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here