gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Şırnak Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde cafe ve açık hava alanlarında geçer. Burada çok az sayıda da olsa bar ve diğer gece mekanları bulunur.

Şırnak Eğlence Hayatı

Şırnak 483.788 toplam nüfusu ile Ülkemizin Güney Doğu Anadolu Bölgesinde bulunur. İlimizin nüfusu kalabalık olmasına rağmen gece hayatı çok sönük geçmektedir.

Göz at ;

  1. Şırnak Gezilecek Yerler
  2. Şırnak’da Gezilecek 10 Yer
  3. Şırnak Gece Hayatı
  4. Şırnak Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  5. Güneydoğu Anadolu’da Mutlaka Gezilmesi gereken 10 Yer
  6. Şırnak Otelleri ve Şırnak Otel Fiyatları
  7. Şırnak Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
  8. Şırnak’tan Irak’a (Habur Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir

Tabi bunu tetikleyen birçok etken sayabiliriz. Başta malum olaylar ve ekonomik sorunlar gösterilebilir. Bunun yanında burada yaşayan Kürt Halkın muhafazakar bir kimliğe sahip olması gibi etkenler neden olmaktadır.

İlimizin merkezinde birkaç cafe bulunur. Buraya da genelde memur ve şehrin gençleri takılır. Gece olunca herkes evine çekilir. Daha çok eş-dost ziyareti yapılır. Bunun dışında Öğretmenevi ve bazı otellerde eğlence merkezleri olmaktadır. Buraya da geç saatlere kadar eğlence devam eder.

Fakat ilimizi asıl farklı kılan özellikle yaz ve sonbahar mevsiminde yapılan düğünlerdir. Buradaki düğünler yaklaşık bir hafta sürer. Eğlence üst düzeyde olmaktadır. Size tavsiyem buraya yolunuz düşerse bir düğüne katılmalısınız.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here