Bayrampaşa

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçesidir. Bayrampaşa ilçesi adını 17. Yüzyılda yaşayan Osmanlı Sadrazamı Bayram Paşa’dan almıştır. İstanbul fethi zamanında askeri karargâh olarak kullanılan Bayrampaşa ilçesi daha sonra tarım alanı olarak kullanılmıştır. Bundan dolayı Bayrampaşa’da çok sayıda tarihi çiftlik bulunmaktadır. Günümüzde nüfusu hızla artan Bayrampaşa sanayi ilçesi olmuştur. Esenler Otogarını içinde barındıran Bayrampaşa ilçesi sürekli ziyaretçi alan bir yerdir. Bayrampaşa’da gezilecek yerler şunlardır:

Bayrampaşa Hangi Şehirde
Bayrampaşa Hangi Şehirde
Bayrampaşa Metrosu
Bayrampaşa Metrosu
Bayrampaşa Nasıl Gidilir
Bayrampaşa Nasıl Gidilir

Magic Ice Buz Müzesi: Bayrampaşa’da bulunan Forum İstanbul’un içinde yer almaktadır. Yerli ve yabancı çok sayıda turist alan Buz Müzesi görülmesi gereken yerlerdendir. Müze girişinde soğuktan korunmak için özel kıyafetler giyilmektedir. Müzeye girdiğinizde kendinizi kutuplarda hissedeceksiniz. Buzdan yapılan heykeller, maketler ve ışıklandırma sistemi harika bir güzelliği ortaya çıkarıyor. Bu müzede harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca müzede buz heykeltıraş kursu da verilmektedir.

Magic Ice Buz Müzesi
Magic Ice Buz Müzesi

Turkuazoo Akvaryum: Türkiye’nin ilk ve tek dev akvaryumu olan Turkuazoo Akvaryum Bayrampaşa’da bulunan Forum İstanbul’un içinde yer almaktadır. Çok sayıda deniz altı hayvanının içinde barındıran dev akvaryum görülmesi gereken yerlerdendir. Harika bir güzelliğe sahip Türkiye’de ilk olan bu akvaryum çok sayıda yerli yabancı turist almaktadır.

Turkuazoo Akvaryum
Turkuazoo Akvaryum

Jurassic Land Müzesi: Dünyaların gizemli dünyası olan bu müze Bayrampaşa’da bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük dinozor tema parkı olarak büyük bir alana kurulmuştur. Özellikle çocukları hem eğlendiren hem de eğiten bu müze çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Farklı bir deneyim yaşamak için ziyaret edebilirsiniz.

Jurassic Land Müzesi
Jurassic Land Müzesi

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

6-Bayrampaşa Otelleri ve Bayrampaşa Otel Fiyatları

Bayrampaşa Haritası
Bayrampaşa Haritası
Bayrampaşa Sokakları
Bayrampaşa Sokakları
Bayrampaşa
Bayrampaşa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz