Cihanbeyli

Cihanbeyli Konya iline bağlı bir ilçedir. Cihanbeyli ilçesi Konya il merkezine 100 km uzaklıkta yer almaktadır.

Cihanbeyli İlçesi

Cihanbeyli ilçesi Tuz Gölü’nün batısında yer almaktadır. Cihanbeyli ilçesi yüz ölçümü bakımından ülkemizin en büyük ilçesi olma özelliğine sahiptir. İlçe doğal yapıları ile ön plana çıkmaktadır. İlçede yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

 1. Cihanbeyli Gezilecek Yerler
 2. Cihanbeyli Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Konya Gezilecek Yerler
 4. Konya’da Gezilecek 10 Yer
 5. Konya Gece Hayatı
 6. İç Anadolu Bölgesinde Görülmesi Gereken 10 Yer
 7. Konya Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 8. Meram Bağları Nerede, Nasıl Gidilir
 9. Nasrettin Hoca Türbesi
 10. Konya Otelleri ve Konya Otel Fiyatları
 11. Konya Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kuşça Celil Boğazı Peribacaları

Cihanbeyli ilçesine bağlı Kuşça Beldesinin 2 km uzağında Celil Mahallesinde yer almaktadır. Celil Boğazı Peribacaları; ülkemizde Kapadokya, Afyon ve Narman’dan sonra dördüncü peribacası bölgesi olma özelliğine sahiptir.

Farklı şekillere sahip ve bazıları eski dönemlerde barınarak olarak kullanılan peribacaları doğal harikası güzelliği ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Tuz Gölü

Ülkemizin yüz ölçümü bakımından ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü Konya ve Aksaray illerinin sınırlarının kesiştiği bölgede yer almaktadır. Tuz Gölüne Cihanbeyli İlçesinin kasabalarından ulaşabilirsiniz.

Ülkemizin tuz ihtiyacının yüzde kırkını karşılayan Tuz Gölü doğal güzelliği ile dikkat çekmektedir. Muhteşem fotoğraflar çekeceğiniz Tuz Gölünün ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

3 YORUMLAR

 1. Cihanbeyli de görülmeye değer yerler. Tuz gölü ve civarında yaşayan. Flamingolar, Yeşil başlı Ördekler, Yabani Kazlar. Uçsuz bucaksız Cihanbeyli Platosunda, Buğday, Pancar, Mısır, Günebakan tarlaları içerisinde egzantirik fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuşça da Celil boğazında gezebilir. köy yollarından yunak, haymana veya eskil ilçelerine yolculuk yaparak. Bozkırın keyfini yaşayabilirsiniz. Cihanbeyli merkezde Etliekmek, Gabekmek, Sıkma, Yağlama ve Et döner yiyebilirsiniz. Gölet civarından Gün batımını, Üzerliktepe den Gün doğumunu seyredebilir, harika fotoğraflar Çekersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz