Çınarcık

Çınarcık, Yalova ilimize bağlı 6 ilçesinden biridir. İlçe şehir merkezine yaklaşık 17 km uzaklıktadır. İlçeye gitmek için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla buraya ulaşmak mümkündür.

Yalova’nın İlçeleri

Çınarcık Marmara’nın incisi olarak bilinmektedir. Gerçekten de oraya gittiğimizde siz de şahit olacaksınız bu ilçe adeta saklı bir cennet Marmara’nın incisi olduğunu daha iyi anlayacaksınız. İstanbul ilimize yakın olan bu ilçe 2 saatlik bir yolculuktan sonra kendimizi bu ilçemizde bulabiliriz. Çınarcık İlçesi denince akla tamamen deniz turizmi ve doğal güzellikler gelmektedir. Buraya geldiğinizde kendinizi Bodrum,çeşme yada Alanya’da farksız hissetmeyeceksiniz. İlçe adeta gizli cennettir. İlçe nüfusu kış aylarında 28 bin civarında iken yaz aylarında 300 bini bulmaktadır. Bu sayı bile yılda ne kadar turist geldiği anlaşılmaktadır.

Çınarcık

Çınarcık Gezi Rehberi

Delmece Yaylası: ilçemize bağlı Teşvikiye beldesinde bulunur. İlçe merkezine 17 km uzaklıktadır. Bu yaylaya daha 1 km kala sizi birçok farklı ağaç karşılamaktadır. Bu yaylaya ulaştığınızda sessiz sakin doğal güzellikleri karşılaşıyorsunuz. Bu yayla kafa dinlemek ve stres atmak için bulunmaz bir yerdir. Bu yayla etrafında şelale ve dipsiz krater gölü ve şifalı su olarak adlandırılan kaplıca suyu bulunmaktadır. Burada 60 hane ahşap ve 20 hane kargir bina bulunmaktadır.

Delmece Yaylası

Hasanbaba Türbesi: Yalova ilimiz 1325 yıllında Orhan Bey zamanında fethedilmiştir. ondan sonra buraya  göçler yaşanmıştır. Çınarcık ilçemize  yerleşen Türkler buraya isim vermiştir. Bizanslılar burayı Türklerden almak için çeşitli savaşlar yapılmıştır. savaşta büyük kahramanlık gösteren Hasanbaba burada şehit düşmüştür. Hasanbaba buraya gömülmüştür. Yıllarca yöre halkı tarafında ziyaret edilmektedir.

Hasanbaba Türbesi

Hasanbaba piknik yeri: İlçemize 3 km uzaklıkta bulunan çok güzel bir piknik alanıdır. Bu piknik alanı 1967 yıllında kurulmuştur. Burada çok yaşlı çınar ağaçları bulunmaktadır. Buraya gelen ziyaretçiler memnun olarak ayrılmaktadır. 3bin kişilik piknik alanı günde ortalama 100-200 kişi gelmektedir. Sizinde yolunuz düşerse sevdiklerinizle bu saklı cennete gelmelisiniz.

Hasanbaba piknik alanı

Çınarcık Sahili: İlçemizde bulunan sahil ve plajları görülmeye değer yerlerdir. Buraya her gelen yerli ve yabancı ziyaretçi memnun olarak ayrılmaktadır. İster ilimize gelin ister ilçeye gelin kesinlikle burada denize girmeden dönmeyiniz. İstanbul’a 2 saat uzaklıkta bulunan ilçemize tatil yapıp kafa dinlenebilir.

Çınarcık Sahili

Çınarcık Gece Hayatı, Gece Eğlencesi ve Gece Mekanları hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Çınarcık Gece Hayatı

Çınarcık Otelleri ve Çınarcık Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Çınarcık Otelleri ve Çınarcık Otel Fiyatları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz