Edremit Balıkesir

Balıkesir’e bağlı Edremit, Balıkesir’in en çok gelişmiş ilçesidir. Birçok tatil beldesini içinde barındıran Edremit gezilmesi gereken yerlerdendir. Edremit’te bulunan en önemli tatil beldeleri; Akçay ve Altınoluktur.

Edremit Balıkesir Gezilecek Yerler

Edremit Balıkesir Nasıl Gidilir
Edremit Balıkesir Nasıl Gidilir
Edremit Balıkesir Nerede
Edremit Balıkesir Nerede
Edremit Balıkesir
Edremit Balıkesir

Akçay: Edremit’e 10 km uzaklıkta olan Akçay; Kaz Dağları ve Ege Denizinin serin sularının buluştuğu büyüleyici bir tatil beldesidir. Edremit Körfezinin en çok turist çeken bölgesi olan Akçay’da birçok güzelliği görmeniz mümkün.

Deniz turizmi açısından önemli bir yer olan Akçay’da otel, motel, tatil köyü ve kamplar bulunmaktadır. Tatlı suları ile ünlü Akçay’da her yıl ağustos ayında zeytin festivalleri düzenlenmektedir.

Göz at ;

 1. Edremit Gezilecek Yerler
 2. Edremit Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Edremit Gece Hayatı
 4. Edremit Otelleri
 5. Novada Edremit Avm
 6. Balıkesir Gezilecek Yerler
 7. Balıkesir’de Gezilecek 10 Yer
 8. Balıkesir Gece Hayatı
 9. Balıkesir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 10. Balıkesir Otelleri ve Balıkesir Otel Fiyatları
 11. Balıkesir Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
Akçay Balıkesir
Akçay Balıkesir
Akçay Denizi
Akçay Denizi
Akçay Haritası
Akçay Haritası
Akçay Kordon
Akçay Kordon
Akçay Merkez
Akçay Merkez
Akçay Nasıl Gidilir
Akçay Nasıl Gidilir
Akçay Nerede
Akçay Nerede
Akçay
Akçay
Akçay Zeytinli
Akçay Zeytinli

Altınoluk: Edremit’e 25 km uzaklıkta bulunan Altınoluk; İzmir-Çanakkale yolu üzerinde bulunmaktadır. Altınoluk ilçesi temiz havası ile içerisinde birçok eğlence merkezlerini ve konaklama tesislerini barındırmaktadır.

Altınoluk Çarşı
Altınoluk Çarşı
Altınoluk Hangi Şehirde
Altınoluk Hangi Şehirde
Altınoluk Harita
Altınoluk Harita
Altınoluk Nasıl Gidilir
Altınoluk Nasıl Gidilir
Altınoluk Nerede
Altınoluk Nerede
Altınoluk Sahil
Altınoluk Sahil
Altınoluk Şehir Merkezi
Altınoluk Şehir Merkezi
Altınoluk
Altınoluk

Kaz Dağı (İda Dağı): Edremit Körfezinin kuzeyinde bulunan Kaz Dağları; Alperlerden sonra dünyanın en çok oksijen üreten dağıdır. Yeşil tabiatı ve bol oksijenli havası ile görülmesi gereken yerlerdendir. Antik çağda İda Dağları olarak da anılan Kaz Dağları birçok mitolojik efsanelere sahiptir. Eşsiz bir doğaya sahip bu dağda küçük ama şaşırtıcı vadiler, akarsular ve şelaleler bulunmaktadır.

Kaz Dağı (İda Dağı)
Kaz Dağı (İda Dağı)

Şahinderesi Kanyonu: Kaz Dağlarının batı yamacında yer alan kanyon Altınoluk bölgesinde bulunmaktadır. Şahindere Kanyonuna rehber eşliğinde çeşitli turlar düzenlenmektedir. Altınoluk manzarasına sahip doğanın eşsiz görüntüsüne sahip bu kanyonda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Su kaynakları ve ağaçlar arasında yeşil görüntüsü ile bir piknik alanıdır. Ayrıca burada konaklama tesisleri ve restoran bulunmaktadır.

Şahinderesi Kanyonu
Şahinderesi Kanyonu

Hasan Boğuldu Göleti: Akçay- Altınoluk yolu üzerinde bulunan bu gölet efsanelere göre adını bu gölette boğulan Hasan adında bir gençten alır. Yemyeşil tabiatı ve içindeki küçük şelalesi ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Hasan Boğuldu Göleti
Hasan Boğuldu Göleti

Derman Kaplıcası: Edremit merkezine 3,5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kadın hastalıkları, romatizma ve böbrek taşı düşürmeye iyi gelmektedir. Burada bulunan termal oteller hastalıklara göre tedavi süreçleri beklemektedir.

Derman Kaplıcası
Derman Kaplıcası

Güre Kaplıcası:                Edremit’e 12 km uzaklıkta bulanan Güre Kaplıcası birçok hastalığa iyi gelmesi dışında radyoaktif özelliği ile de tanınmaktadır. Sağlıklı bir tatil için tercih edebileceğiniz yerler arasındadır.

Güre Gelinçamı: Edremit’e bağlı Güre köyüne 3 km uzaklıkta bir piknik yeridir. Doğal güzelliğinden dolayı piknik amacıyla bölge halkı tarafından yoğun ilgi görür. Ulaşım problemi olamayan bu yerde piknik yapabilirsiniz. Ayrıca her yıl yapılan sarıkız festivallerinin bir kısmı burada yapılmaktadır.

Sütüven Şelalesi: Edremit’e 20 km uzaklıkta, Kaz Dağlarını denize bakan yamacında bulunan Sütüven Şelalesi hemen yanında bulunan Hasan Boğuldu Gölet’i ile görsel bir şölen oluşturuyor. Sütüven Şelalesinin hemen yanında bulunan piknik alanında bu ihtişamlı görüntüye karşı oturup piknik yapabilirsiniz.

Sütüven Şelalesi
Sütüven Şelalesi

Antandros Antik Kenti: Edremit ilçesinin Altınoluk beldesinin yanında bulunan bu antik kent İda Dağı eteğinde kurulmuş bir antik kenttir. Dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı bu antik kentte yapılan kazı çalışmaları sonucunda gezilip görülecek birçok tarihi eserler çıkarılmıştır. Köklü bir tarihe sahip bu antik kent turistlerin ilgi odağı olmuş durumda. Sıkılmadan gezeceğiniz açık hava müzesini andıran bu antik kente mutlaka uğramalısınız.

Antandros Antik Kenti
Antandros Antik Kenti

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi: Edremit’te bulunan bir ilkokul öğretmeni tarafından yapılan etnografya müzesi görülmeye değer yerlerdendir. Türkiye’de açılan ilk köy müzesinde, Türk boylarının kendilerine özgü giyim, alet, çadır ve halıları sergilenmektedir.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi
Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Ayazma Kilisesi: Günümüzde zeytinyağı fabrikası olan kilise tarihi ve mimari yapısı ile görülmeye değer yerlerdendir.

Sarıkız Heykeli: Edremit’e bağlı Akçay beldesinin Barbaros Meydanında bulunmaktadır. Türkülere ve filmlere konu olan Sarıkız efsanesinden dolayı Kaz Dağının zirvesinde sarıkız tepesi bulunmaktadır. Bu tepede Sarıkız türbesi vardır. Meydanda bulunan Sarıkız heykelini bir havuz içerisinde bulunmaktadır. Dileklerin kabul edileceğine inanan halk buraya bozuk para atmaktadır.

Edremit Gece hayatı, gece eğlencesi ve gece mekanları hakkında bilgi almak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Edremit Gece Hayatı

Edremit Otelleri ve Edremit Otel fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Edremit Otelleri ve Edremit Otel fiyatları hakkında

Sarıkız Heykeli
Sarıkız Heykeli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here