Esenyurt

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçesidir. Esenyurt 2008 yılında Büyükçekmece’den ayrılarak ilçe olmuştur. Büyükçekmece ve Küçükçekmece Gölü arasında bulunan Esenyurt’un denize ya da göllere kıyısı yoktur. Esenyurt nüfus olarak çok kalabalık bir ilçedir. Esenyurt ilçesinin engebeli arazilerinden dolayı ormanları ve yeşil alanları yoktur. Bundan dolayı Esenyurt’un yeşil alan ihtiyacını karşılamak için büyük parklar yapılmıştır. Esenyurt ’ta gezilecek yerler şunlardır:

Esenyurt Haritası
Esenyurt Haritası
Esenyurt Meydan
Esenyurt Meydan
Esenyurt Nasıl Gidilir
Esenyurt Nasıl Gidilir

Recep Tayyip Erdoğan Parkı: Esenyurt’un İncirtepe mahallesinde bulunmaktadır. Park içerisinde yapay gölet, sosyal tesisler, restoranlar ve çeşitli spor alanları bulunmaktadır. Ağaçlar ve rengarenk çiçekle ile kaplı park ile harika bir güzellik oluşturuyor. Park içerisinde; Türk hamamı, sauna, yüzme havuzu, kafeterya, restoran, amfi tiyatro ve spor alanları bulunmaktadır. Hem dinlenip hem de eğleneceğiniz bu parka mutlaka gitmelisiniz.

Esenyurt Recep Tayyip Erdoğan Parkı
Esenyurt Recep Tayyip Erdoğan Parkı

Kültür ve Sanat Merkezi: Esenyurt ilçe sınırlarında Esenyurt Belediyesinin karşısında bulunmaktadır. Modern görünme sahip bu kültür merkezi binası ve içinde barındırdığı son teknoloji ürünleri ile oldukça dikkat çekicidir. Kültür ve Sanat Merkezinde; sinema, sergi ve galeri salonu, kafeterya, kütüphane, derslikler bulunmaktadır. Çeşitli kültür dersi veren bu merkez aynı zamanda dinlenme alanıdır.

Pelit Çikolata Müzesi: Çikolatayı sevenlerdenseniz çikolata müzesi size farklı bir deneyim yaşatacaktır. Dünyanın ilk çikolata müzesi olan Pelit Çikolata Müzesi Esenyurt’ta bulunmaktadır. Bu müzede çikolatadan yapılan bazı eserlere şahit olacaksınız. Aynı zamanda çikolatanın yapışını yakından izleyebilirsiniz. Haftanın her günü ziyaret açık olan müze çok sayıda ziyaretçi almaktadır.

Esenyurt Pelit Çikolata Müzesi
Esenyurt Pelit Çikolata Müzesi

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

6-Esenyurt Otelleri ve Esenyurt Otel Fiyatları

Esenyurt
Esenyurt
Esenyurt Nerede
Esenyurt Nerede

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here