İbradi

İbradı; Antalya’ya bağlı bir ilçedir. İbradı ilçesi Antalya il merkezine 180 km uzaklıkta bulunmaktadır. İbradı ilçesine 93 km uzaklıkta bulunan Manavgat ilçesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İbradı Gezilecek Yerler

Toros Dağlarının arasında bulunan İbradı ilçesi üzüm ve kardelen çiçekleri ile ön plana çıkmaktadır. Deniz kıyısında olmayan İbradı ilçesi daha çok tarihi yapıları, mağaraları ve yaylaları ile ön plana çıkmaktadır.

Göz at ;

 1. İbradı Gezilecek Yerler
 2. İbradı Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Antalya Gezilecek Yerler
 4. Antalya’da Gezilecek 10 Yer
 5. Antalya Gece Hayatı
 6. Akdeniz Bölgesinde Görülmesi Gereken 10 Yer
 7. Antalya Otelleri ve Antalya Otel Fiyatları
 8. Manavgat Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir
 9. Antalya Hayvanat Bahçesi
 10. Antalya Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 11. Antalya Balayı Otelleri ve Antalya Balayı Otel Fiyatları
 12. Antalya Merkezden Hava alanına nasıl gidilir, ulaşım
 13. Patara Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 14. Konyaaltı Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 15. Antalya Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 16. Kaleiçi Otelleri ve Kaleiçi Otel Fiyatları

Tarihi Konaklar: İbradı ilçe merkezinde bulunan ve koruma altına alınan 8 tarihi konak görülmesi gereken eserlerdendir. Kesme taştan yapılan ahşap oymaları ile dikkat çeken konaklar harika bir güzellik oluşturuyor.

Özellikle pencere ve kapılarında bulunan ahşap işlemeleri oldukça dikkat çekmektedir. Ziyarete açık olan bu tarihi konakları ziyaret edip iç ve dış mimarisine yakından şahit olabilirsiniz.

Sülek Yaylası: İbradı ilçe merkezine 22 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kardelenlerin merkezi olan Sülek Yaylasında her yıl nisan ayında kardelen festivali düzenlenmektedir. Temiz yayla havası ve yeşil tabiatı ile Sülek Yaylası görülmesi gereken yerlerdendir.

Kargıhanı Kervansarayı: Antalya ile Konya arası karayolu üzerinde bulunmaktadır. Selçuklu Döneminde kervanların konaklanması için yapılan kervansaray dikkat çeken Selçuklu mimarisi ile görülmesi gereken yerlerdendir. Günümüzde kısmen harap olan Kargıhanı Kervansarayın odaları ve pencereleri bulunmaktadır.

Altınbeşik Mağarası: Düdensuyu Mağarası olarak da anılan Altınbeşik Mağarası doğa sporları ile ilgilenenlerin cazip yerlerindendir. İbradı ilçe merkezine 7 km uzaklıkta sarp bir yamaçta bulunmaktadır. Milli Park ilan edilerek koruma altına alınan Altınbeşik Mağarası Beyşehir Gölü ile irtibatlıdır.

Alabalık Vadisi: İbradı ilçe merkezine 8 km uzaklıkta bulunan Manavgat Çayı üzerinde yer almaktadır. Vadinin ortasından geçen Manavgat Çayında bulunan alabalıklardan dolayı bu adı almıştır. Yeşil alanları piknik alanı olarak kullanılan bu vadide piknik yapabilirsiniz. Manavgat Çayı kıyısında bulunan restoranlarda bu muhteşem manzaraya karşı oturup alabalık yiyebilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here