Kos Adası Otelleri ve Yunan Adaları Otel Fiyatları
Kos Adası Otelleri ve Yunan Adaları Otel Fiyatları

Kos Adası Otelleri ve Yunan Adaları Otel Fiyatları ile ilgili ayrıntılı bir yazı kaleme aldık. Umarım bu yazı gezi amaçlı yaptığınız seyahatlerde size yardımcı olur.

Kos Adası, namı diğer İstanköy, Bodrum’un hemen karşısında yer alan bir Yunan Adasıdır. Yunanistan’ın 12 Adalar bölgesine bağlı Kos da, başta Türkler olmak üzere her yıl çok sayıda kişinin seyahat ettiği bir yerdir. Buraya gelen ziyaretçiler konaklama açısından pek sıkıntı yaşamazlar. Fakat size tavsiyem Adanın merkezinde yer alan Kos Adası otellerinde ya da Kos Adası pansiyonlarında konaklamayı tercih edin. Bu şekilde daha az parayla daha çok farklı aktiviteye katılabilirsiniz. Şimdi burada yer alan bazı konaklama yerlerini size önermek istiyorum. Şöyle ki;

Kos Adası Otelleri ve İstanköy Otel Fiyatları

1-Aqua Blu Boutique Hotel & Spa: Kos Adası merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta yer alan bu tesis, denize oldukça yakın bir konumda bulunur. Tesis bünyesinde başta yüzme havuzları olmak üzere birçok farklı olanak bulunur. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

2-Platanista: Kos Feribot İskelesi’ne ve sahile yürüme mesafesinde yer alan bu tesis, konforlu odaları ve zengin tesis olanakları ile konuklarına harika hizmet olanakları sunmaktadır. Buraya gönül rahatlığı içinde konaklayabilirsiniz.

3-Manolis Studios: Kos Sahile yürüme mesafesinde konumlanan bu tesis, güler yüzlü personeli ve kaliteli hizmet anlayışı ile konuklarına harika bir hizmet anlayışı sunmaktadır. Otel bünyesinde birçok farklı hizmet olanağı bulunur. Buraya gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

4-Peridis Family Resort: Marina, sahil ve şehir merkezine oldukça yakın bir konumlanan bu otel, bünyesinde birçok farklı hizmet olanağı bulunur. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip gönül rahatlığı içinde konaklayabilirsiniz. Bu tesis,  Kos Havalimanı’na uzaklığı 25 km uzaklıkta bulunur.

5-Kos Aktis: Kos Feribot İskelesi’ne oldukça yakın bir konumda yer alan bu tesis, denize oldukça yakın bir konumda bulunur. Otel bünyesinde birçok farklı hizmet olanağı bulunur. Çalışanları oldukça sıcakkanlı olup size yardımcı olmak için elinde geleni yaparlar.

Şimdi birde Kos Adasında konaklamanız için birkaç tane bölge önermek istiyorum. Ayrıca bu bölgelerde yer alan bazı otelleri de tavsiye etmek istiyorum. Şöyle ki;

1-Kos Adası Merkez

Hareketli gece hayatı, tarihi bölgeleri ve plajı  ile her yıl çok sayıda turistin seyahat ettiği bir noktadır. Burada yer alan bazı konaklama yerleri şunlardır.

 • Kos Aktis Art Hotel
 • Saint Constantine Hotel
 • Frosini Hotel
 • Diamond Deluxe Hotel – Adults Only

2-Kefalos

Merkezden sonra en çok tercih edilen bölgedir. Huzurlu bir tatil arayanların adresidir. Şimdi burada yer alan bazı otelleri size önermek istiyorum. Şöyle ki;

 • Fourtounis Hotel
 • Zeus Hotel
 • Manolis Studios Sacallis
 • Inn Beach Hotel

3-Kardamena Bölgesi

Kos Ada merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta bulunur. Sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil arayanların tercih ettiği bir bölgedir. Bu bölgede yer alan bazı oteller şunlardır.

 • Rio Hotel
 • Elga Hotel
 • Minakos Apartments
 • Cleopatra Classic Hotel

4-Tigaki

Kos Adası merkezine yaklaşık 11 km uzaklıkta bulunur. Burada yer alan bazı oteller şunlardır.

 • Akti Dimis Hotel
 • More Meni Hotel
 • Marianna Hotel
 • Golden Sun

Kos Otelleri her ne kadar döneme göre değişiklik gösterse de genel olarak şu fiyat aralıklarında değişmektedir.

Lüks oteller: 500 – 1.200 TL

Orta seviye oteller: 150 – 300 TL

Ucuz oteller: 90 – 180 TL

Göz at;

 1. Sakız Adası Otelleri ve Sakız Adası Otel fiyatları
 2. Sakız Adası Nerede, Nasıl Gidilir?
 3. Yunan Adaları Gece Hayatı
 4. Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması 2018
 5. Atina Gezilecek Yerler
 6. Atina Otelleri ve Atina Otel Fiyatları
 7. Atina Gece Hayatı
 8. Otobüs ile Yunanistan Selanik ve Kavala’ya Nasıl Gidilir
 9. Edirne’den Yunanistan’a (İpsala Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir
 10. Atina Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 11. Yunanistan Nerede?
 12. Yunanistan’da Gezilecek 10 Yer
 13. Yunanistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 14. Yunanistan 1 Haftalık Gezi Planı
 15. Dedeağaç otelleri ve Dedeağaç Otel Fiyatları
 16. Gümülcine Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here