1. Hotel Avenida Palace, Lisbon

Portekiz, İber Yarımadasında küçük bir ülkesi olmasına rağmen çok popüler destinasyonları ve otelleri bulunmaktadır. Özellikle nefes kesen şarapları okyanus manzarası ve Arnavut kaldırımlarına sahip orta çağ sokaklarında yürüyebilirsiniz.

Portekiz Nerededir?

Ziyaretiniz esnasında elbette kalacak bir yere ihtiyacınız olacaktır. Neyse ki sizler için Portekiz’in en şaşırtıcı otellerini belirledik.

Göz at ;

  1. Lizbon Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Portekiz’in En Güzel 11 Oteli
  3. Portekiz’de Gezilecek 10 Yer
  4. Portekiz Nerede?
  5. Portekiz’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Portekiz Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  7. Lizbon Gece Hayatı
  8. Lizbon Gezilecek Yerler

Mağribi duvarlarla çevrili otellerinden tutun da Orta çağ kaleleri ile çevrili otellerine kadar hepsini inceledik. Önerilerimize bir göz atın. Pişman olmayacaksınız.

11. Estalagem da Ponta do Sol, Madeira

Okyanusa bakan bir uçurumun üzerinde oturan bir otel. Madeira’da bulunan bu otel, eski tarz bir “quinta” görünümünü çağdaş bir otelin hizmetiyle harmanlamış durumdadır. Minimalist dekore edilmiş odalarda kendinize ait balkon veya teraslarda oturabilir, ya da az ileri de ki 500 yıllık köyde dolaşabilirsiniz.

11. Estalagem da Ponta do Sol Hotel

10. Memmo Alfama Hotel, Lisbon

Lizbon’un merkezinde kalmak sizin için önemliyse kesinlikle bu otelde kalmalısınız. Tarihi bölgenin merkezinde yer alan Memmo Alfama Hotel, 42 odalı ve çok güzel bir çatı katına sahiptir. 19. yüzyılın sonlarından kalma bir binada yer alan bu otel, Lizbon’un en önemli tarihi mekanlarına sadece kısa bir yürüme mesafesinde olup, 2014 yılının en iyi yeni kent otellerinden biri seçilmiştir.

10. Memmo Alfama Hotel, Lisbon

9. Pousada do Castelo, Obidos

9. yüzzyıldan kalma bir kalenin içinde yer alan bu otel siizi eskilere götürecektir. Portekiz’in yedi harikasından biri olarak düşünülen Pousada do Castelo, 1282 yılında kralın kraliçesine hediyesi olarak verilmiştir. Bazı iç duvarları hala yüzyıllar öncesinde olduğu gibi aynen kalmaktadır.

9. Pousada do Castelo, Obidos

8. Santa Barbara Eco-Beach Resort

Bu otel o kadar güzeldir ki sanki kendi villanızın içinde okyanusu seyrediyormuş gibi hissettirecektir. Ayrıca sörf yapmak için iyi bir yerdir. Kahvaltı fiyata dahildir veya mutfağınız bile bulunmaktadır.

8. Santa Barbara Eco-Beach Resort

7. Belmond Reid’s Palace

Belmond Reid’in Sarayı, 125 yıldır konuklarını şımartan ve her zaman ikonik olan bir oteldir. Ayrıca çoçuklar için özel olarak düzenlenmiş oyun alanları bulunmaktadır. Aileler rahatlıkla kalabilir.

7. Belmond Reid’s Palace

6. L’AND Vineyards, Montemor-o-Novo

Gece gökyüzüne bakmayı seviyorsanız, gerçekten bu oteli seveceksiniz. Bazı odaları açılır kapanır çatılara sahiptir, böylece gizlilik içinde yıldızlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Otel, pitoresk bir göl ortamında bulunmaktadır; Gölün ortasında ortaçağda bulunan Montemor-o-Novo kasabası var.

6. L’AND Vineyards, Montemor-o-Novo

5. Bussaco Palace Hotel

Bussaco Palace Hotel, 1888 yılında Portekiz Kralı Charles tarafından yaptırıldığı için süslü bir saraya benziyor. Kralın amacı, sadece Lizbon’un Belem Kulesi’ni inşa etmekti. Otel, Bussaco ormanında Combra’nın yakınında bulunmaktadır. İç mekanlar antikalar ve sanat eserleri ile doludur ve konuk odaları 20. yüzyılın başlarında ki stiller ile dekore edilmiştir.

5. Bussaco Palace Hotel

4. The Yeatman, Porto

Porto’nun lüks otellerinden birisidir. Geceleyin kentin muhteşem manzarasını izlemek için en ideal oteldir. Salon ve yüzme havuzu bulunan çatı terası, şehri gece gündüz görmek için iyi bir mekandır. Odalar benzersiz bir biçimde dekore edilmiştir.

4. The Yeatman, Porto

3. Bela Vista Hotel and Spa, Portimao

1918’de inşa edilen Bela Vista Hotel and Spa, Portimao’da over-the-top süslü dekorasyona sahiptir. Bir aile evinden daha fazla bir saraya benzeyen bir oteldir.

3. Bela Vista Hotel and Spa, Portimao

2. Hotel Six Senses Douro Valley

Otel, Douro vadisine ve nehre bakan görkemli bir 19. yüzyıl malikânesinde yer almaktadır. Lizbon’a dört saat uzaklıkta yer alan otel, modern fakat rustik bir atmosfere sahiptir. Ormanlar, tepeler ve bağlar sükunet duygusuna katkıda bulunur.

2. Hotel Six Senses Douro Valley

1. Hotel Avenida Palace, Lisbon

Hotel Avenida Palace, Lizbon’un tarihi bölgesinde yer almaktadır ve şehrin tarihi mirasının bir parçasıdır. Konuklarına tesis ve personele yüksek övgüler veren lüks beş yıldızlı bir oteldir.

1. Hotel Avenida Palace, Lisbon

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here