Hohensalzburg Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti
Hohensalzburg Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Avusturya’nın orta-kuzey kesiminde yer alan Salzburg şehrinde bulunan Salzburg Kalesi ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Salzburg Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Mozart’ın doğduğu Eğlence ve müzik şehri Salzburg’de bulunan Salzburg Kalesi, 1077 yıllında inşa edilmiştir. Bu kale birçok savaşa rağmen günümüze sağlam bir şekilde ulaşılmıştır. Hatta Dünyanın en iyi korunmuş şatolarından biri olarak bilinir.

Kalenin bulunduğu konum oldukça önemlidir. Kaleye çıkıp şehrin muazzam manzarasını izleyebilirsiniz. Kaleye hakim bir noktada bulunur. Ayrıca kale içerinde müzeler bulunur. Burada çok sayıda eser sergilenmektedir. Buraya gelen biri hem muazzam mimarisiyle göz kamaştıran kaleyi, hem kale içinde bulunan müzeleri hem de kale üstüne çıkıp şehrin harika manzarasını izleyebilirsiniz.

250 uzunluğunda ve 150 m genişliğiyle Avrupa’nın en büyük Ortaçağ kalelerinden biri olarak tarihe geçmiştir. Bu kale tarihte oldukça önemli işlere imza atmıştır. Günümüzde ise turistik açıdan oldukça önemlidir. Buraya yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Sizin de yolunuz düşerse bu yapıyı mutlaka ziyaret edin derim.

Salzburg Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Salzburg Kalesi veya diğer adıyla Hohensalzburg Kalesi, Avusturya’nın Salzburg şehrinde bulunur. Buraya ulaşmak için Ülkemizden(İstanbul) 2 saatlik hava yolculuğundan sonra Salzburg Havaalanı’na ulaşmış olursunuz. Havalimanı, şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunur. Buradan şehir merkezine 2, 8 ve 27 numaralı otobüs hatlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Salzburg Kalesi Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Salzburg Kalesi, haftanın her günü 09:00-19:00 saatleri arasında ziyarette açıktır. Buraya giriş ücreti Tam 12 Euro, İndirimli 6 Euro’dur.

Göz at;

 1. Viyana Gezilecek Yerler
 2. Viyana’da En İyi 10 Turist Aktivitesi
 3. Viyana Gece Hayatı
 4. Viyana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 5. Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Avusturya’nın Başkenti, şehirleri ve Bölgeleri
 7. Avusturya Nerede?
 8. Avusturya’da Gezilecek 10 Yer
 9. Avusturya’nın En Güzel 11 Oteli
 10. Dünya’nın En Güzel Göl Köyü: Hallstatt
 11. Schönbrunn Sarayı
 12. Hofburg İmparatorluk Sarayı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz