Şirince Köyü Nerede Nasıl Gidilir?
Şirince Köyü Nerede Nasıl Gidilir?

Ülkemizin en güzel köylerinden biri olan Şirince ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında yine Şirince Köyü Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı bir tatil köyüdür. Bu köy ilk olarak 21 Aralık 2012 tarihinde gündeme gelmiştir. Çünkü Maya takvimine göre bu tarihte kıyamet kopacaktı. Kıyamet koptuktan sonra ülkemizin en güvenilir yeri burası olarak belirlenmiştir. Bu tarihte birçok kişi bu köye gitmiştir.

Şirince Gezi Rehberi

Selçuk ilçesine 8 km uzaklıkta bulunan Şirince köyü doğal güzelliği ile görülmesi gereken yerlerdendir. Köyü çevreleyen yemyeşil tabiatı, dar sokakları ve beyaz evleri ile insanları kendine hayran bırakmaktadır.

Buraya genelde ilkbahar ve yaz aylarında gidilir. Fakat kış aylarında da harika bir renk cümbüşüne dönüşmektedir. Burada sessizlik hakim.

Kafa dinlemek için bulunmaz bir yerdir. Bol bol fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyin. Adı gibi şirin bir yerdir. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Şirince Köyü Nerede?

Şirince Köyü, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı bir tatil köyüdür. Bu köy, İzmir il merkezine 85 km, Selçuk ilçe merkezine ise 8 km uzaklıkta bulunur.

Şirince Köyü Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekleri tek tek ele almak isterim. Şöyle ki;

 İZBAN ile ulaşmak için; Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, buradan Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk ilçesine geldikten sonra Burada minibüsle Şirince ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüsle ulaşmak için; İzmir Otogarından kalkan Selçuk otobüsleriyle yaklaşık 40 dakika sonra Selçuk merkezine ulaşılır. Selçuk’da Şirince’ye giden minibüsler bulunur. Bu minibüslerle çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel aracınızla Ulaşmak için; İzmir-Aydın Otoyolundan ilerleyip Selçuk ilçesine ulaşın. Selçuk girişinde sağ tarafta bulunan Shell petrol istasyonunun hemen geçince sol tarafta tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Selçuk Gezilecek Yerler
 2. Selçuk Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Selçuk Otelleri
 4. Şirince Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?
 5. Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesi
 6. Nesin Matematik Köyü
 7. Efes Kuretler Caddesi
 8. Selçuk Yaşar Müzesi Ve Sanat Galerisi
 9. Efes Teras Evler
 10. Selçuk Efes Müzesi
 11. Selçuk Liman Caddesi
 12. İzmir Gezilecek Yerler
 13. İzmir Gece Hayatı
 14. İzmir’de Gezilecek 10 Yer
 15. Kordon Boyu Nerede, Nasıl Gidilir
 16. İzmir Karagöl Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 17. İzmir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 18. İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri, Giriş Ücreti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz