Amasra Çekiciler Çarşısı Nerede, Nasıl Gidilir?

Bartın ili, Amasra ilçe sınırında bulunan Amasra Çekiciler Çarşısı tarihi 17.yüzyıla dayanmaktadır. Burada çok sayıda el emeği göz nuru ürünlerin satıldığı küçük bir çarşıdır.

Amasra ilçemizde yüzyıllardır devam eden ağaç oymacılığı günümüzde halla bu çarşıda devem edilmektedir. Çarşı içerisinde birkaç dükkan bulunur. Bu dükkanlarda el emeği, göz nuruyla birçok hediyelik eşya üretilmektedir. Burada üretilen ürünler(baharatlık, tuzluk, nihale, tepsi, peçetelik, kalem, anahtarlık vb…) yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka sevdiklerinize bir hediye alın.

Amasra Çekiciler Çarşısı Nerede?

Çekiciler Çarşısı, Bartın’ın Amasra ilçesine bağlı  Kaleiçi Mahallesi, Çekiciler Sokakta bulunur.

Amasra Çekiciler Çarşısı Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk önce Amasra kent merkezine ulaşmak gerekir. Bartın iline bağlı bir İlçe olan Amasra Bartın il merkezine 17 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Amasra İstanbul’a 411 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Amasra ilçesine İstanbul ve Ankara’dan otobüs ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca uçak ile Zonguldak Havaalanı ulaşıp Zonguldak ilinden yaklaşık bir buçuk saat yolculuk ile Amasra ilçesine ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here