Bartın-Amasra Tavşan Adası ve Mağara Nerede, Nasıl Gidilir?

Bartın ili, Amasra ilçe sınırında bulunan Tavşan Adası, Tarihi Amasra Kemere Köprüsü’nün karşısında yer almaktadır. Gezilip görülmeye değer bir yerdir.

Amasra Tavşan Adası ve Mağara

Amasra’da karayla bağlantısı bulunmayan tek adadır. Bu ada ismini yıllar önce yerliler tarafında adaya bırakılan tavşanlarda alınmaktadır. Günümüzde ada üzerinde tavşanlar bulunmaktadır. Ada’nın kuzey bölümünde 70 metre uzunluğunda bir mağara bulunmaktadır. Bu mağaraya tekne turları yapılır. Fakat isteyen olursa adadan yüzerek mağarayı gezebilir. Ayrıca ada içerisinde Cenevizlilerden kalma Bizans Kilisesi ve Manastır bulunur. Özetle tarihi ve doğal güzelliğiyle göz kamaştıran bu adayı mutlaka ziyaret edin.

Amasra Tavşan Adası Nerede, Nasıl Gidilir?

Tavşan Adası, Bartın’ın Amasra ilçe merkezinde bulunur. Buraya ulaşmak için ilk önce Amasra merkezine ulaşmak gerekir. Amasra İlçesi Bartın şehir merkezine yaklaşık 17 km uzaklıktadır. Buraya ulaşmak için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşabilir. Amasra merkezine ulaştıktan sonra burada tekne ve bot turlarıyla adaya ulaşabilirsiniz. Karayla bağlantısı yoktur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here