Amasra Nerede, Nasıl Gidilir

Küre Dağları’nın Eteklerinde Karadeniz’in kıyısında yer alan Amasra; Bartın iline bağlı şirin, güzel bir ilçedir. Ormanın yeşili ile Karadeniz’in mavisinin nefes kesen bütünlüğü ile oluşan Amasra huzur veren bir tabiata sahiptir.

Doğal güzelliği yanı sıra Amasra ilçesi tarihi kalıntıları ile de ön plana çıkmaktadır. Amasra ilçesinde Amasra Kalesi’ni, kaleyi karaya bağlayan tarihi köprüyü ve kalenin yukarı bölgesinde yer alan tarihi evleri görmenizi tavsiye ederim. Muhteşem bir tabiata sahip olan Amasra ilçesinde sahile karşı oturup güzel sohbetler eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Amasra ilçesinde çok sayıda otel ve pansiyon bulunmaktadır.

Amasra Nerede

Bartın iline bağlı bir İlçe olan Amasra Bartın il merkezine 17 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Amasra İstanbul’a 411 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Amasra Nasıl Gidilir

Amasra ilçesine İstanbul ve Ankara’dan otobüs ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca uçak ile Zonguldak Havaalanı ulaşıp Zonguldak ilinden yaklaşık bir buçuk saat yolculuk ile Amasra ilçesine ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here